Holandský
vodní pes

Wetterhoun

Obecné informace

Povaha

Holandský vodní pes, neboli Wetterhound je tvrdý a houževnatý pes. I přes svou věrnost pánovi se chová značně samostatně a nezávisle. Může být tvrdohlavý, má-li splnit pokyn o jehož užitečnosti má jisté pochyby. Je inteligentní a někdy přehnaně citlivý. Wetterhound patří mezi vynikající hlídací psy, nekompromisně střeží svou rodinu a její majetek. Většina Wetterhoundů ráda plave, nemá v povaze se toulat, lpí na svém území. Doma je tento pes klidný. Své rodině je Wetterhound spolehlivým a dobromyslným společníkem. Podobně se chová i k dětem, pokud mu ovšem neubližují. K cizím lidem se chová rezervovaně, rodinné známe však srdečně vítá. Wetterhound vychází dobře s ostatními psy a domácími zvířaty. Hubí myši a jiné drobné škůdce a je také loveckým psem, který se osvědčil zvláště v obtížně prostupném a vodním terénu.

Popis

Wetterhound dorůstá výšky u psů 59 cm, u fen 55 cm a dosahuje váhy okolo 30 kg. Průměrná délka života je 12-13 let. Wetterhound je statně stavěný pes a kvůli širokému hrudníku jsou přední končetiny postavené daleko od sebe, avšak nepůsobí těžkopádným dojmem. Nízko nošená hlava je robustní a široká, klenutá lebka je stejně dlouhá jako tlama. Nos je podle barvy srsti buď černý nebo hnědý. Nízko posazené uši jsou nošeny svěšené, přiléhají k hlavě a jsou, kromě špiček uší, porostlé kudrnatou srstí. Šikmo položené oči jsou kulaté a zbarvené také podle barvy srsti, tmavě hnědé nebo hnědé. Tento pes má rovný, krátký hřbet, mírně se svažující záď a dlouhý, spirálovitě stočený ocas. Celé tělo mu pokrývá hrubá, mastná, kudrnatá srst, která je na hlavě krátká a rovná. Barva srsti je čistě černá, hnědá nebo bílá s černými či hnědými plotnami.

Klasifikace FCI

Holandský vodní pes patří do skupiny 8 - Retrívři, slídiči a vodní psi, sekce 3 - Vodní psi.

 

Historie plemene holandský vodní pes

Wetterhound vznikl v 17. století ve Frísku, na území severního Holandska. Je to velmi vzácné plemeno a mimo svou zemi se téměř nevyskytuje. Využíval se jako lovecký pes především k lovu vyder a jako hlídací či farmářský pes. Standard plemene byl přijat v Nizozemí roku 1942 a roku 1946 bylo plemeno uznáno FCI.

Základní péče

Srst Wetterhounda není nijak náročná na údržbu, občas postačí pročesat hrubým kartáčem a zkontrolovat čistotu uší. Toto plemeno není vhodné pro začínající kynology, protože jeho výchova může být znesnadněna tvrdohlavostí Wetterhounda, který může ignorovat povely, pokud z nich nemá užitek. Tento pes je však inteligentní a dokáže se rychle učit, ale přístup by měl být důsledný a laskavý, tak se dosáhne nejlepších výsledků. Wetterhound potřebuje velké množství pohybu, rád volně běhá, plave a není tedy moc vhodným psem do bytu. Nejvíce mu prospívá život na zahradě, kde může být po celý rok. Pro psí sporty není vhodným plemenem.

Počet zobrazení: 49 198

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Nizozemsko
Výška v kohoutku 55 - 59 cm
Hmotnost v dospělosti 30 kg
Věk 12 - 13 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Sekce Vodní psi
Číslo standardu FCI č. 221 (5. 2. 1999) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Holandský vodní pes doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?