Indický
polokrevník

Obecné informace

Popis

Hlava indického polokrevníka je díky vlivu arabského plnokrevníka jemná. Mírné zakřivení uší připomíná plemeno kathiawari. Krk je dobře tvarován a úměrně nasazen, avšak vůči délce těla je dlouhý. Plece jsou strmé, hrudník nemá dostatečnou hloubku. Kohoutek je vyšší, hřbet krátký, avšak dobře utvářený. Záď je nízko posazená a velmi srázná. Nohy jsou méně kostnaté, klouby nevýrazné. Kopyta jsou dobře tvarovaná a pevná.

Původ a historie

Plemeno indického polokrevníka můžeme najít na indickém subkontinentu od 19. století. V této době indické jezdectvo poprvé použilo koně s převažujícím typem arabského plnokrevníka, poté i většího australského walera, který byl v této době považován za nejlepšího světového jezdeckého koně. Na určitý čas došlo v Indii k úbytku arabských i australských koní. Proto místní chovatelé zaměřili své zájmy na dovezené koně, především na anglického plnokrevníka. Místní klisny byly pečlivě vybírány a připouštěny s plnokrevníky. Jejich hříbata byla vhodnými adepty na vojenské jezdecké koně, kteří se dokázali přizpůsobit místním podmínkám. Roku 1947, po rozdělení subkontinentu mezi Indii a Pákistán, získala Indie osm britských a čtyři francouzské plnokrevníky, kteří se stali základem budoucích chovů indických polokrevníků.

Později byly vypracovány chovné programy armádních hřebčínů, které byly zaměřeny na produkci mul, jezdeckých koní a vysoce výkonných sportovních koní. Do těchto programů se zařadily i některé ušlechtilé klisny polského mazurského a malopolského chovu. Ve vývoji Indického polokrevníka mají svou úlohu také argentinské klisny a francouzští bretoni.

Vysoký standart koní odchovávaných armádními hřebčinci je výsledkem řízení hřebčinců na vysoké odborné úrovni. V saharanpurském hřebčinci jsou mladí koně odchováváni pastevně, dobře krmeni a výcvik těchto koní začíná počátkem jejich čtvrtého roku. Tréninkové období trvá devět měsíců. V tomto období jsou koně měsíčně hodnoceni.

V dnešní době má indická armáda značný počet jezdeckých jednotek, proto je uplatnění indického jezdeckého koně stále vysoké.

Charakteristika

Indický polokrevník je díky suchým klimatickým podmínkám velmi tvrdé, odolné a přizpůsobivé plemeno. Jelikož místní stáda neustále ohrožuje nepříznivé podnebí, nedostatek stopových a minerálních prvků v půdě a chudá potrava, stal se z tohoto plemena velmi vytrvalý a odolný kůň. Jeho povaha je klidná a vyrovnaná, proto dokáže zvládat práci v indické armádě a policii. Ačkoli tento kůň není na pohled půvabný či ušlechtilý, patří mezi výborná a odolná plemena.

Využití

Polokrevník je v dnešní době stále využíván v indické armádě, policii či v místních civilních jezdeckých klubech. Postupně se také Indie a její jezdci zúčastňují jezdeckých sportovních soutěží doma i v zahraničí. Startují v nich polokrevníci, kteří jsou vysoko v krvi.

Počet zobrazení: 8 753

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky.
Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Indický polokrevník doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?