Japonský
špic

Nihon Supittsu

Obecné informace

Povaha

Japonský špic je inteligentní, učenlivý a chápavý pes, výborně se hodí pro psí agility a sporty, protože se rád předvádí. Je velice smělý, veselý a jásavý. Japonský špic je až přehnaně oddaný své rodině a těžko nese odloučení od jednotlivých členů, miluje děti a bezproblémově vychází se psy a domácími zvířaty. K cizím lidem se chová rezervovaně.

Popis

Psi měří 30 až 38 cm, feny jsou o něco menší, standard FCI přesnou váhu neuvádí. Důležitý je poměr kohoutkové výšky k délce těla, který je 10 : 11.

Hlavu má japonský špic středně širokou a zaoblenou, zadní část lebky je nejširší, stop je patrný. Tlama je špičatá, na konci mírně zaoblená, čenich je malý, kulatý a tmavě černý. Čelisti mají nůžkový skus, silné zuby se udržují bílé. Středně velké oči mají tvar mandle, jsou posazené mírně šikmo a mají tmavou barvu. Uši jsou nasazené vysoko ne příliš daleko od sebe, jsou malé, trojúhelníkové a vždy vztyčené.

Malé kočičí tlapky mají silné polštářky, upřednostňuje se černá barva polštářků i drápů. Ocas je vysoko nasazený, středně dlouhý, nesený nad hřbetem. Srst krycí je rovná a odstávající, podsada je krátká, měkká a velmi hustá. Od krku k plecím a pod hrudí je bohatá lví hříva, která tvoří límec, ocas se pyšní dlouhým a bohatým závěsem. Barva srsti je čistě bílá.

Klasifikace FCI

Podle standardu FCI patří japonský špic do skupiny V. - Špicové a primitivní typy, sekce 5 - Asijský špic a příbuzná plemena (bez pracovní zkoušky). Oficiální zkratka v České republice je JSP. Číslo standardu je 262 (Japonsko).

Historie plemene japonský špic

Předkem Japonského špice je velký bílý německý špic, který se do Německa dostal v 19. století, tvrdí se ale, že jeho blízkým příbuzným je také Norbotten špic či Samojedský pes. Japonský špic byl poprvé vystaven roku 1921 v Tokiu. Plemeno bylo uznáno japonskými kynology až roku 1948, tento standard je v podstatě platný dodnes. Mimo Japonsko plemeno příliš rozšířeno není.

VIDEA plemene japonský špic

Pro videa s plemenem japonský špic klikněte ZDE

Základní péče

Japonský špic se nesmí příliš česat ani kartáčovat, poškozuje se tím podsada srsti. V době línání je na vyčesávání odumřelých a vypadaných chlupů nejvhodnější řídký hřeben s dvojitou řadou kovových zubů.

Chovatelské stanice

Chovatelská stanice LUKATO GOLD
FCI V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Velikost Malá plemena
Původ plemene Japonsko
Výška v kohoutku 25 - 38 cm
Věk 12 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Sekce Asijští špicové a příbuzná plemena
Číslo standardu FCI č. 262 (16. 6. 1999) GB

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 1 recenzí
Napsat vlastní recenzi

  • bystrá
  • hodná
  • vhodná k dětem
  • vhodná ke starým lidem
  • učenlivá
  • milující svojí rodinu
  • vhodná i pro začátečníky
  • pokud žije v bytě, víc pelíchá

Ellis je náš první pes(vlastně fena), ktrerou máme od štěněte a nemůžu si jí vynachválit. Je miloučká, hodná, snáší se dobře i s ostatními pejsky a fenami. Jediný negativum u ní je celoroční pelíchání, které nám veterinář zdůvodnil tím, že žije s námi v domě, přesto, že máme velkou zahradu. Ale ona chce být s námi a my s ní. Tady tu rasu všem doporučuji, i když v Čechách jsem nenašla jedinou chovatelskou stanici, tak jí máme bez papírů. Je velice učenlivá a kdyby bylo více času, byla by šikovná na výcvik agility.

zuzka
23. 9. 2012
No icon

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.