Kanaánský
pes

Canaan dog

Obecné informace

Povaha

Kanaánský pes je velmi inteligentní, věrný a rychle se učící pes. Je vnímavým a pozorným společníkem. Své rodině je velmi oddaný a ochraňuje ji. K cizím lidem se chová nedůvěřivě a rezervovaně. K domácím zvířatům má dobrý vztah. Někdy může být agresivní vůči jiným psům, kteří se k němu staví dominantně. Není to však pravidlem. Dobře vycvičený a zespolečenštělý pes vychází dobře s jakýmikoliv zvířaty. Když zjistí, že se děje něco podezřelého a neobvyklého, je schopný okamžitě zaútočit, což z něj činí výborného hlídacího psa. Má dobře vyvinuté teritoriální sklony.

Popis

Kanaánský pes dorůstá výsky okolo 48 - 61 cm a dosahuje váhy 16 - 25 kg. Průměrná délka života je 12 - 13 let. Hlava je klínovitého tvaru. Čelo je široké, zaoblené. Oči jsou tmavé a lehce šikmo položené. Vztyčené uši se zaoblenou špičkou jsou nízko posazené a poměrně daleko od sebe. Čenich se směrem k nosu zužuje. Nosní houba je černá. Tělo kanaánského psa je silné, svalnaté. Záda jsou rovná. Ocas má vysoko posazený a zcela stočený na záda. Srst je krátká nebo středně dlouhá, rovná s dobře vyvinutou, jemnou podsadou. Zbarvení je dovoleno od bílé přes písčitou až k černé. Bílé fleky jsou přípustné, stejně jako tmavá maska na čenichu.

Klasifikace FCI

Kanaánský pes patří podle standardu FCI do skupiny 5. - Špicové a primitivní plemena, sekce 6 - Primitivní plemena.

Historie plemene kanaánský pes

Kanaánského psa původně chovali beduíni v negevské poušti jako ovčáckého a hlídacího psa. Mezi jeho předky jsou volně žijící psi páriové. O vzhled dnešního plemene se zasloužil izraelský odborník na psy dr. Rudolph Menzel se svojí manželkou. Za druhé světové války bylo mnoho kanaánských psů cvičeno pro vyhledávání min. Po válce toto plemeno sloužilo dokonce i jako vodící pes pro nevidomé. Nyní se používá jako ovčák, hlídač, stopař, pátrací nebo záchranářský pes. Jeho obliba v Izraeli vzrostla a nyní se šíří i ve Spojených státech. Je to v dnešní době jediné plemeno, které se vyskytuje zároveň i ve volné přírodě.

VIDEA plemene kanaanský pes

Pro videa s plemenem kanaanský pes klikněte ZDE

Základní péče

Je dobré kanaánského psa jednou týdně důkladně vykartáčovat, aby se odstranila odumřelá srst. Patří mezi jedna z nejzdravějších plemen vůbec, ale může se u něj vyskytnout epilepsie nebo hypotyreóza. Kanaánský pes je velmi inteligentní pes a jeho výcvik není nijak náročný. Nemá však rád stále se opakující povely a rychle ztrácí pozornost a nesoustředí se. Proto je dobré při výcviku povely obměňovat a psa se snažit co nejvíce namotivovat k učení. Kanaánský pes potřebuje množství pohybu a pracovní vytížení. Kvůli teritoriálnímu chování je dobré jej chovat na oploceném pozemku, který bude moci hlídat.

Počet zobrazení: 56 703

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Velikost Střední plemena
Původ plemene Izrael
Výška v kohoutku 50 - 60 cm
Hmotnost v dospělosti 18 - 25 kg
Délka srsti střední
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem špatný
Vztah k ost. zvířatům špatný
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina V: Špicové a tzv. primitivní plemena
Sekce Primitivní plemena
Číslo standardu FCI č. 273 (16. 6. 1999) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Kanaanský pes doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?