Kaspický
pony

Obecné informace

Popis

Kaspický pony se podobá miniaturní verzi arabského koně. Kohoutková výška se pohybuje mezi 102 až 122 cm. Tento pony je dobře stavěný s atraktivní hlavou, svalnatým krkem, úzkými zády a silnou zádí. Typické jsou velké oči a nozdry, vypouklé čelo a malé uši. Vysoce nasazený ohon, štíhlé nohy s tvrdými kostmi a malá, velmi tvrdá kopyta. Nejčastěji se tito koníci vyskytují ve zbarvení hnědák, ale mohou se vyskytovat i jiné barvy jako bělouš nebo ryzák, bílé znaky na hlavě i končetinách jsou povoleny.

Původ a historie

Malé plemeno koně - kaspický pony, se řadí mezi nejstarší plemena koní na světě. Předpokládá se, že se toto plemeno objevilo již 3 tisíce let před naším letopočtem. Dlouhou dobu bylo považováno za vyhynulé. V roce 1965 bylo na pobřeží Kaspického moře v Íránu znovuobjeveno malé stádo kaspických poníků. Někteří koně z tohoto stáda byli vybráni a použiti jako chovný základ plemene kaspický pony po celém světě. Pečlivý chovný program na zachování původních charakteristik a vlastností tohoto starobylého plemene byl zahájen například ve Velké Británii nebo v Americe. Avšak šlechtění, jiné prostředí a kvalitnější potrava měli na tohoto koníka vliv a jak jeho tělesná stavba tak vlastnosti se již od původního plemene liší.

Charakteristika

Navzdory jeho malé výšce je kaspický pony velmi rychlý - srovnatelně s omnoho většími koňmi, a také vytrvalý. Je rovněž výborným skokanem. Přestože je tento koník velmi temperamentní, jeho výborný charakter z něj dělá ideálního koníka pro děti. Vyznačuje se plynulými chody s přirozenou akcí končetin a s nezvykle dlouhým krokem.

Využití

Díky živému temperamentu a dobrému charakteru je kaspický pony výborným sportovním koníkem pro děti. Jeho předkové byli však využíváni především pro zápřah, a ani dnes tito koníci nemají s postroji a zapřaháním problémy.

Zajímavost

Kaspický pony má ve své tělesné stavbě odchylky oproti ostatním koním. Na hlavě má odlišné utváření tří temenních kostí a plně vyvinuté stoličky na horní čelisti. Také tvar jeho lopatek je odlišný, než se kterým se setkáváme u ostatních koní.

VIDEA plemene Kaspický pony

Pro videa s plemenem Kaspický pony klikněte ZDE

Počet zobrazení: 8 178

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Pony

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky.
Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Kaspický pony doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?