Kerry Blue
Teriér

Kerry Blue Terrier

Obecné informace

Povaha

Kerry blue teriér je veselý, temperamentní, přítulný pes s kouzelným a přitažlivým zevnějškem, ale je i velmi pozorný. Má velmi rychlé reakce. Je to ostražitý a dobře ovladatelný pes. Je možno jej vést i lovecky, pro lov vodní zvěře nebo pro stopování. V dnešní době ho častěji najdeme jako psa společenského. Rodině je oddaným a veselým společníkem, je také velmi milý k dětem. Je spolehlivým hlídačem. Má velmi dobrou paměť. Může být také poněkud paličatý a dominantní vůči ostatním psům. Kerry blue teriér málo štěká.Miluje vodu, výborně a vytrvale plave.

Popis

Tento kompaktní, svalnatý, středně velký teriér dorůstá do výšky 46 - 50 cm v kohoutku s hmotností okolo 15 - 17 kg. Průměrná délka jeho života je okolo 14-ti let. Má silnou, bohatě osrstěnou hlavu. Stop je mírný a dobře znatelný. Oči jsou tmavě nebo oříškově hnědé, uši jsou tenké a dopředu překlopené. Hřbet je středně dlouhý a rovný. Ocas vysoko nasazený a zvesela nesen. Zuby jsou velké a skus nůžkovitý. Končetiny jsou rovné se silnými kostmi. Srst je měkká, bohatá, vlnitá a bez podsady. Barva je modrá různého zabarvení s černým stínováním nebo bez něj. Štěňata se rodí černá, během devíti až osmnácti měsíců se barva srsti změní na modrou. Obecně platí, že čím dřív se začne barva měnit, tím světlejší pak bude.

Klasifikace FCI

Skupina 3- teriéři, sekce 1- vysokonozí a středně velcí teriéři bez pracovní zkoušky.

Historie plemene kerry blue teriér

Toto národní plemeno Irska bylo vyšlechtěno v 19. století v hrabství Kerry. Jeho lovečtí předci lovili králíky a menší hlodavce i hlídali tamní usedlosti. Původně se nijak neupravovali a byli nejednotné barvy. Později byli záměrně a cíleně vyhledáváni psi jednotného zbarvení a šlechtěn tak teriér zvláštní modré barvy a měkké srsti. Je blízkým příbuzným irského teriéra nebo bedlington či Dandie Dinmont teriéra, ale především Soft-Coated Wheaten teriéra, který byl dříve také zbarven modře. Britská chovatelka Casey Hewittová ustálila plemenný standard a v roce 1922 byl kerry blue teriér mezinárodně uznán. Na výstavách se poprvé objevil již v roce 1913 a roku 1920 byl založen klub „Dublin Blue Terrier Club". Za druhé světové války byli využíváni i jako psi služební. Angličtí chovatelé mu náležitou úpravou srsti dodali nevšední elegantní vzhled, který odpovídá i povaze. Tomuto psovi se někdy říká "modrý kavalír".

VIDEA plemene kerry blue teriér

Pro videa s plemenem kerry blue teriér klikněte ZDE

Základní péče

Hodí se pro sportovně založené majitele, protože potřebuje dostatek pohybu nebo pracovní vytížení. Potřebuje pevnou a důslednou výchovu. Může být cvičen i služebně. Je dobré jej již v mládí seznámit s kočkami a jinými domácími zvířaty, aby se tak předešlo pozdějším konfliktům. Srst potřebuje pravidelnou péči a vyčesávání. Kerry blue teriéry netrimujeme, ale stříháme. S úpravou měkké, hedvábné, bohaté a vlnité srsti začínáme 2 - 6 týdnů před výstavou. Ale ani psům, které na výstavu nepřipravujeme, nenecháváme srst přerůstat, protože pak pes ztrácí typický, standardem předepsaný zjev. Tomuto psovi línají pouze sekundární chlupy, jejich nevyčesání může vést ke zplstnatění srsti. Je také nutné odstraňovat odumřelé chlupy ze zvukovodu, aby nedošlo k zánětu. Kerry blue teriér by měl být chován v bytě, výjimečně venku, ale rozhodně ne celoročně.

Chovatelské stanice

SAFIRIT | MOOMOON
Počet zobrazení: 52 985

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI III: Teriéři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Irsko
Výška v kohoutku 46 - 50 cm
Hmotnost v dospělosti 15 - 18 kg
Věk 14 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst denní
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina III: Teriéři
Sekce Velcí a střední teriéři
Číslo standardu FCI č. 003 (11. 5. 2005) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Kerry Blue Teriér doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?