Kerry Bog
Pony

Obecné informace

Popis

Kerry Bog Pony svou výškou připomíná Shetlandského ponyho. Jedná se o docela malého ponyho, výšku v kohoutku má okolo 100 - 110 cm. Jejich vzhled není příliš dokonalý. Vyznačují se mírným štičím profilem, což prozrazuje vliv arabského koně. Uši těchto koní jsou malé a čilé, krk krátký, rovný s hustou hřívou. Záď je ve většině případů výše než kohoutek, jejich hřbet je krátký, stejně jako jejich nohy, které jsou bez rousů, ale zato s pevnými kopyty. Barvu mohou mít černou, šedou, kaštanovou a také hnědou s bílými odznaky.

Původ a historie

Počátky plemene Kerry Bog Pony sahají až do 17. století, v roce 1994 však málem vymřelo. Tehdy žilo v Irsku jen 20 poníků tohoto plemene. Existence plemene Kerry Bog Pony musela být prokázána prostřednictvím genetických testů, které byly provedeny na hřebci jménem Flashy Fox.Na základě těchto testů založil John Mulvihille z Glenbeighu asociaci Kerry Bog Pony. Zasloužil se o odchovpotomků Flashyho Foxe a pomohl tak ponyho zachránit. V dnešní době se v Irsku vyskytuje zhruba 130 poníků.

Charakteristika

Kerry Bog Pony je velice nenáročný kůň, s nadsázkou se někdy říká, že „žije ze vzduchu". Lehce přežijí na rašeliništích porostlých mechem a vřesu, který roste na bažinách, které jsou pozůstatkem pastvy dobytka a ovcí. Především díky své tělesné konstituci zvládají náročný terén a drsnější počasí. Jejich vlastníci se nikdy nezatěžují tím, kde se budou koně pást. V Irsku vlastní tohoto poníka mnoho rodin, a proto je Kerry Bog Pony nazýván „hobby koněm". Navzdory tomu, jak jsou tito koně nenároční, jsou Iry považováni za bezcenné.

Tento poník má mírnou, inteligentní a důvěřivou povahu. Je snadno cvičitelný, velmi odvážný a má obrovskou výdrž. Nervózní a zkažení koně byli vyřazeni z plemene již v počátcích šlechtění. Spolehlivost je hlavním znakem Kerry Bog Ponyho.

Využití

Tito poníci byli a jsou využívání pro nošení rašeliny a drnů z bažin. V dnešní době najdou uplatnění i při práci s dětmi především kvůli své skvělé povaze.

Koně podle typu Pony

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky.
Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.