Knírač
velký

Riesenschnauzer

Obecné informace

Povaha

Typickým rysem velkého knírače je dobromyslnost, vyrovnaná povaha a přirozená inteligence, je také veselý a temperamentní. Svou rodinu miluje a těžko snáší delší odloučení. S dětmi vychází skvěle. K cizím lidem je však ostražitý a nedůvěřivý, což z něj činí výtečného hlídače. Při správném přístupu se celkem dobře cvičí , a proto byl využíván jako služební pes. Velký knírač miluje pohyb, čímž je vhodným psem pro sportovně založené majitele. Je velmi odolný vůči nepříznivým podmínkám. Není agresivní vůči jiným psům nebo domácím zvířatům. Je to vitální pes a netrpí příliš chorobami.

Popis

Velký knírač je silný pes vzbuzující respekt. Výška v kohoutku se pohybuje v rozmezí 60 - 70 cm, váha 30 - 42 kg. Průměrná délka života je 11 - 13 let. Hlava je silná, protažená s výrazným stopem. Oči jsou velké, tmavé, oválné a směřují dopředu, nad nimi je velmi husté obočí. Nos je uhlově černý. Čelisti jsou silné, skus je nůžkový. Vous je dlouhý a hrubý. Vysoko nasazené uši jsou ve tvaru písmene V a sklopené jsou dopředu. Krk je silný a svalnatý, plynule přecházející do kohoutku. Dále navazuje rovný a pevný hřbet, krátká, silná bedra a lehce zaoblená záď. Ocas je ponechán přirozeně dlouhý, nahoru nesený. Ještě nedávno bylo možné ocas kupírovat. Končetiny jsou silné a dobře osvalené, nesmějí mít úzký postoj. Srst velkého knírače je hrubá, hustá, drátovitá, s hustou podsadou a přiléhajícími pesíky. Zbarvení je buď černé nebo pepř a sůl.

Klasifikace FCI

Velký knírač patří do skupiny 2. - Pinčové a knírači - molosové, švýcarští salašničtí psi a jiná plemena, sekce 1 - Pinčové a knírači. Je zařazen mezi pracovní plemena, která musí skládat pracovní zkoušku.

Historie plemene knírač velký

Knírači patří mezi velmi stará psí plemena. Byli vyšlechtěni na dobytčích farmách v Německu v 15. století. Patří do rodiny pinčů a jeho hrubosrstý typ byl v roce 1917 přejmenován na knírače.Vyskytovali se však nejvíce právě ve střední velikosti. Tato velká varianta vznikla nejspíše křížením s velkým drsnosrstým pinčem a není vyloučeno, že byl křížen i s ruskými černými teriéry. Na své první výstavě v Mnichově roku 1909 dostal jméno ruský medvědí knírač. Velký knírač je původně pastevecké plemeno, ale měl vysoké nároky na potravu, což v době válek snížilo jeho přitažlivost. Roku 1925 byl začleněn do skupiny pracovních psů. Dnes je používán především jako pes rodinný, hlídací a pracovní.

VIDEA plemene knírač velký

Pro videa plemene knírač velký klikněte ZDE

Základní péče

I tohoto knírače je nutno přibližně dvakrát do roka trimovat, jestli se psem nechcete na výstavu, může se stříhat strojkem. Pokud je to nutné, odstraňujte přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách a ze zvukovodu. Po každém krmení by mu měl být umyt a učesán vous. Na ubytování je velký knírač nenáročný, je možné ho chovat celoročně venku. Pokud srst knírače pravidelně upravujeme, tak nelíná, což je výhoda pro majitele, kteří by si jej chtěli pořídit do bytu. Potřebují velké množství pohybu, proto se spíše hodí pro sportovně založené majitele. Je vhodné docházet s nimi na pravidelný výcvik nebo je jinak pracovně vytížit. Velký knírač je velmi učenlivý a je možné trénovat s ním jakýkoli kynologický sport (všestranný výcvik, sportovní výcvik, agility, frisbee, dog-dancing, coursing, záchranářský výcvik atd.).

Chovatelské stanice

Goldest Danubius | Habrůvka | Usurper | KETRYS | Chovatelská stanice GABRICIO | HAVE NO FEAR | Chovatelská stanice Daches | Beauty booty | z Labirisu | Magic Black Diamond | Magic Black Diamond | Magic Black Diamond | Tazmánský čert
Počet zobrazení: 90 599

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 60 - 70 cm
Hmotnost v dospělosti 35 - 45 kg
Věk 11 - 13 let
Délka srsti střední
Péče o srst denní
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Pinčové a knírači
Číslo standardu FCI č. 181 (18. 4. 2007) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • Inteligentní, klidný, vyrovnaný,plný energie,pracovitý.
  • Chce pořád něco dělat. Pokud ho chcete unavit tak to běháním nezkoušejte , pokud tedy nemáte parametry pana Zátopka :-
  • Daleko účinnější je zaměstnat hlavu. Nevěřil jsem , zkusil a nepřestal.
  • Hlídá.Ono by to bylo dobře, ale svou rodinu si hlídá až moc...
  • Špatný pohyb cizího člověka směrem k dceři znamená okamžitou reakci. Naštěstí to má rozfázováno . Postaví se mezi dceru a cizince , pokud "nebezpečí" přetrvává tak zaburácí a to je ta poslední šance kterou máte psa odvolat a zastavit. Atak například na psa , který mu naruší rajon je brutální a nelítostný... A pozor , může jít i o psa s kterým se zná a vychází...
  • Další zápor je paličatá povaha. Po zlém to ani nezkoušejte. Nejhorší trest, který zřídka kdy provozuji je ignorace. Násilí vůbec!!! Nemá to smysl!!!

Jako každé plemeno má své pro a proti. U mě vyhrál po zkušenosti ještě na vojně a po letech jsem si splnil sen... Je to rodinný pes , ale musíte se mu opravdu hodně ale opravdu hodně věnovat. Pak funguje jako hodinky. Cvičím z rad paní chovatelky za což ji moc děkuji :-) První a základní pravidlo bylo pro mě nejdřív nepochopitelné a těžko stravitelné. Ale naprosto jednoduché. Žere jen když dělá to co má. Má to více výhod... Pro výcvik naprosto ideální. Nenecháte psa určitě hladovět tak i vás to dotlačí k tomu něco dělat...Máte naprostou kontrolu kolik toho sežere...Čím více cvičíte tím více žere , ale zároveň toho více spálí= jen tak hned neztloustne...Další jednoduché pravidlo je , že nesmíte nikdy ale opravdu nikdy dělat jakoukoliv vyjimku... Vždy si to zapamatuje... Cvičíme pomoci tvarování a klikru. Taky úžasná věc... Je to velký hafan, počítejte s tím že spapá :-) 1,5 rok starý sežere 300-600g granulí denně... Záporem i kladem je srst. Musí se trimovat , ale za to doma nemáte chuchvalce srsti když jiní pejsci třeba línají... Není to mazel a nemá moc v lásce naprosto cizí lidi. Bude si je doma hlídat a představují pro něj jakési riziko... Proto doporučuji socializovat co nejvíce...A neustále... Největší odměnou pro něj je jakákoliv činnost s páníčkem...

Alda
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Knírač velký doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?