Korat

Obecné informace

Povaha

Korat je plemeno tiché a jemné. Vyhledává společnost a rád si hraje a mazlí. Je ovladatelný a snadno se cvičí. Jeho pohyb je rozvážný, pomalý a opatrný. Na náhlé hlasité zvuky je citlivý, proto se nehodí do rodiny s malými dětmi. S jinými kočkami i psy se snáší dobře. Je to svéhlavá a energická kočka, kočka s osobností. Chová se po svém. Korat je velmi čistotný a drží se ve svém teritoriu. Má velký rozsah vyjadřování od předení po mručení.

Popis

Korat dosahuje váhy okolo 2,5 až 5 kg. Hlava je velká s plochým čelem a kulatým čenichem. Velké uši jsou široké u základny a špičky mají zaoblené. Posazené jsou vysoko na hlavě. Kulaté oči jsou položeny daleko od sebe a mají zářivě zelenou barvu. Koťata mají v prvních týdnech oči jantarové barvy.  Tělo korata je středně velké, mírně zavalité a svalnaté. Kocouři jsou větší a působí zdatněji než kočky. Přední nohy jsou kratší nežli zadní, oválné tlapky jsou kompaktní. Středně dlouhý ocas se zužuje do zakulacené špičky. Srst je krátká, lesklá a přiléhá k tělu. Barva je stříbřitě modrá. Koťata mají srst nedokonalou.

Původ a historie plemene

Korat je staré, přírodní plemeno pocházející z Thajska. Jméno dostal od provincie Korat, místa svého původu. Zmínky o této kočce nalézáme v rukopisech starých až 600 let. Tyto kočky byly darovány nevěstám, aby přinesly spokojené manželství. Korat byl nošen na rýžová pole, aby přivolal srážky a zajistil úrodu, neboť barva očí mladého korata je stejná jako barva mladé rýže. Do Evropy se korat dostal roku 1896, kdy byl cestovatelem vystavován na výstavě koček v Londýně jako modrá siamská kočka. Byl však pro svou barvu diskvalifikován. Zmínky o koratovi se poté objevují až v roce 1959, kdy byl do Spojených států dovezen pár Nara a Darra, a to přímo z Thajska. Zájem o tuto kočku velmi stoupl. Během pár let byl korat uznán v USA, Kanadě, Austrálii i Jižní Africe. Do Velké Británie byl korat přivezen roku 1972 a o tři roky později uznán. Chov korata je velmi přísný a je zakázáno jakékoliv přikřížení jiných plemen. Předci musí být doložitelní až do Thajska.

VIDEA plemene Korat

Pro videa s plemenem Korat klikněte ZDE

Základní péče

Srst korata nevyžaduje žádnou náročnou péči. Postačí ji občas vykartáčovat. U některých zvířat se vzácně vyskytují nervosvalové vady, jsou zjistitelné krevní zkouškou. Ale korat je nezvykle náchylný na kočičí chřipku (virový zápal plic). Korat je aktivní kočka a tak vyžaduje dostatečné množství pohybu. Počet koťat ve vrhu bývá okolo čtyř, ale může se narodit až devět koťat.

Počet zobrazení: 42 052

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Korat doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?