Kromforlaender

Kromfohrländer

Obecné informace

Povaha

Kromforländer má mimořádně dobré vlastnosti. Dobře se snáší s jinými psy, vychází dobře s dětmi. K neznámým lidem se chová spíše zdrženlivě. Kromforländer je snadno cvičitelný, výborně hlídá a má nepatrné lovecké sklony. Agresivita a bojácnost jsou mu cizí. Kromforländer je přizpůsobivý, učenlivý a temperamentní pes. Má rád společnost a svému pánovi je oddaným společníkem.

Popis

Tento pes dorůstá výšky 38 - 46 cm a dosahuje váhy 1­1- 16 kg, fena 9-14 kg. Průměrná délka života je 13-14 let. Hlava je stejně dlouhá jako směrem k nosu se zužující tlama. Lebku má lehce kulatou bez čelního hrbolu. Středně velký nos s dobře otevřenými nosními dírkami u nějž se upřednostňuje černá barva může být i hnědé barvy. Čelisti jsou silné s nůžkovým nebo klešťovým skusem. Středně velké, oválné, tmavě hnědé, šikmo posazené oči vyhlížejí přátelským a živým výrazem. Uši kromforländra jsou vysoko posazené, sklopené, trojúhelníkového tvaru se zakulacenými špičkami. Krk je šikmý plynně přecházející v rovný hřbet. Končetiny jsou rovné a dobře osvalené. Kromforländer se vyskytuje ve dvou variantách osrtění. Hrubosrstá varianta má srst krátkou, drsnou s hustou měkkou podsadou a má vous. Hladkosrstá varianta má rovnou, hladkou srst s měkkou, hustou podsadou a nemá vous. Barva i délka srsti je u obou variant stejná. Základní barva je bílá s červenohnědými až tmavě hnědými plotnami, délka srsti se pohybuje okolo 7 cm. Na hlavě je žádoucí bílá maska.

Klasifikace FCI

Kromforländer patří do skupiny 9 - Společenští a doprovodní psi.

Historie plemene kromforlaender

Kromforländer dostal jméno podle návrší v Německu. Roku 1945 američtí vojáci procházeli osadou Krom Fohr ve Vestfálsku a věnovali paní Ilse Schleifenbaumové velkého hrubosrstého vendeéského honiče, který byl ve velmi zuboženém stavu. Později se tento pes spářil s hrubosrstou foxteriérkou ze sousedství. Narozená štěňata měla spoustu společných znaků a nedala se splést s jinou rasou, proto se paní Ilse rozhodla pro opakované zkřížení a dala tak základ pro nové plemeno. Oficiálně byl jako plemeno kromforländer uznán roku 1956. Dnes mu hrozí vyhynutí.

VIDEA plemene kromforländer

Pro videa s plemenem kromforländer klikněte ZDE

Základní péče

Kromforländer není náročný na úpravu srsti. Postačí pravidelně kartáčovat a stříhat. Hladkosrstá varianta potřebuje častěji kartáčovat, hlavně v oblasti uší a hrudníku, aby se netvořila zacuchaná místa. Jedinou dědičnou chorobou, kterou Kromforländer trpí, je onemocnění kolenního kloubu. Je to temperamentní pes a potřebuje dostatek pohybu. Hodí se pro sportovní majitele a zvládne nejrůznější psí sporty jako například agility, obratnost, flyball. Je to odolné plemeno, ale není vhodné jej celoročně chovat venku.

Počet zobrazení: 48 655

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI IX: Plemena společenská
Velikost Střední plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 38 - 46 cm
Hmotnost v dospělosti 9 - 16 kg
Věk 13 - 14 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina IX: Plemena společenská
Sekce Kromfohrländer
Číslo standardu FCI č. 192 (12. 10. 1998) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Kromforlaender doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?