Kudrnatý
retrívr

Curly Coated Retriever

Obecné informace

Povaha

Tento přátelský pes je dostatečně inteligentní, aby přesně pochopil, co je po něm žádáno, a většinou to beze zbytku splní. Jeho povaha je ale temperamentní a lehce výbušná až bouřlivá - tato skutečnost vyžaduje majitele klidné, vyrovnané povahy, který dokáže curly coated retrívra vychovat a vycvičit. K dětem se tito psi chovají velice něžně a opatrovatelsky. Vztah curly coated retrívra k dalším možným zvířatům v rodině nebo dokonce k dalším psům už tak bezproblémový být nemusí - přesto se z velké části odvíjí opět od výchovy.

Popis

Curly coated retrívr je větší silný pes, jehož nejcharakterističtějším znakem je jeho typicky kudrnatá srst. Tato srst je tvrdá a silná a pouze na hlavě a končetinách je rovná. Jsou známy pouze dvě barevné variety plemene curly coated retrívra - v játrově hnědé a černé barvě.

Ideální kohoutková výška činí u psů 68,5 cm a u fen 63,5 cm. Tělo má dobře klenutý hrudní koš a není příliš dlouhé. Rovný ocas vybíhající do špičky nosí curly coated retrívři nízko nad zemí. Končetiny jsou i pod hustou srstí viditelně svalnaté a dobře zaúhlené. Krk je spíše suchý a nese proporčně dobře vyváženou hlavu, která je spíše dlouhá s jasně se zužující částí tlamy.

Uši má curly coated retrívr v poměru k celkové velikosti hlavy malé, nízko nasazené, spuštěné a volně přiléhající k hlavě. Oči jsou velké, nejčastěji jantarové barvy.

Historie plemene curly coated retrívr

Přesný původ tohoto plemene není bohužel plně zjistitelný a prokazatelný. Za jisté lze považovat postupné křížení se setry, pudly a irskými vodními španěly. Za nejpravděpodobnějšího praděda plemene curly coated retrívrů je považován původní anglický vodní pes - každopádně je však curly coated retrívr uznáván coby nejstarší z rodu všech dnes známých retrívrů. Svět toto plemeno oficiálně uznal ve Velké Británii v roce 1860.

VIDEA plemene kudrnatý retrívr

Pro videa s plemenem kudrnatý retrívr klikněte ZDE

 

Základní péče

Základem dobrého a pro obě strany spokojeného života je v případě soužití s curly coated retrívrem schopnost poskytnout těmto psům dostatek pohybu a nerutinního zaměstnání. Je-li splněna tato podmínka, stává se curly coated retrívr klidným, vyrovnaným a přátelským společníkem pána i jeho rodiny. Přestože srst těchto psů vzbuzuje otázku náročnosti péče, není tomu tak. Dokonce je možné říci, že se časté kartáčování této kudrnaté srsti naopak nedoporučuje, aby se tak předešlo jejímu plstnatění.

Plemeno curly coated retrívr dospívá o něco později, než je běžně zvykem, takže jeho výchova vyžaduje také o něco více trpělivosti. Je to také původně plemeno lovecké, s velkou chutí ale i potřebou pracovat, potřebuje proto alespoň základní výcvik a smysluplné zaměstnání - za zvážení určitě stojí lovecký výcvik. Jediným problémem v rámci výcviku se může stát rutinní činnost. Taková práce curly coated retrívry neuspokojuje, a tak rychle ztrácejí pozornost. Jako všichni retrívři miluje i curly coated retrívr vodu, plavání a všechny hry ve vodě.

Chovatelské stanice

„z Vlčích luk“ a „z Vlčí stepi“ | JAFAR | Žďárské polesí | Pink-Rose Bohemia
Počet zobrazení: 61 410

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Velká Británie
Výška v kohoutku 63 - 69 cm
Věk 12 let
Délka srsti střední
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Sekce Retrívři
Číslo standardu FCI č. 110 (23. 11. 2009) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Kudrnatý retrívr doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?