Kymerská
kočka

Cymric

Obecné informace

Povaha

Jedná se o velice klidnou a milou kočku. Je přítulná a poslušná. Většinou velice dobře vychází s ostatními kočkami, snáší se i se psy. Je hodná i k dětem. Pokud se jí cokoli nelíbí, jednoduše se stáhne někam do ústraní. Přestože má poměrně zavalitý vzhled, skáče a šplhá stejně dobře jako ostatní kočky.

Popis

Jedná se o mohutnou, středně velkou, polodlouhosrstou variantu. Srst je dvojitá, na omak hebká. Hlava je kulatá, posazená na krátkém a svalnatém krku. Oči jsou velké a kulaté. Uši jsou středně velké se zaoblenými špičkami a lehce vytočenými směrem ven. Trup je zavalitý, dobře osvalený a bez ocasu. U některých variant se ocas ale vyskytuje. Může mít různou délku. Přední nohy jsou silné, mnohem kratší než zadní.

Původ a historie plemene

Kymérská kočka byla vyšlechtěna v 60. letech v USA. Vznikla po dlouhé selekci krátkosrstých manských koček. Manská kočka měla občas dlouhosrstá koťata, proto se chovatelé rozhodli docílit uznání i pro dlouhosrstou variantu. Výsledkem je robustní kočka s polodlouhou srstí a bez ocasu. Její jméno je odvozeno od slova Cymru. Jedná se o velšský název pro Wales, kde se měly tyto kočky chovat. Vznikla však v Severní Americe. Za samostatné plemeno je uznala CFA a TICA. Evropa toto plemeno ale dosud neuznala.

VIDEA plemene Kymerská kočka

Pro videa s plemenem Kymerská kočka klikněte ZDE

Základní péče

Péče je poměrně nenáročná. Srst se má pravidelně kartáčovat nejprve nejlépe jemným kartáčem a pak pročesat hrubým hřebenem. Nezbytné je pravidelné čištění uší. Občas je nutné zastřihnout koncové části drápků.

FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Vyžadující střední aktivitu
Údržba srsti Průměrná

Čím mě krmit?

Nakupte právě teď ve výhodné akci
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Kymerská kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?