Lakeland
teriér

Lakeland Terrier

Obecné informace

Povaha

Lakeland teriéra lze stručně charakterizovat jako inteligentní, dovedné plemeno s dobře vyváženými vlohami. Je veselý, nebojácný, bystrý výraz a rychlý pohyb jsou mu vlastní. Neustále je plný očekávání. Je odvážný, přátelský a sebevědomý. Je využíván jako lovecký pes – norník, vhodný ovšem i na povrchové práce.

Popis

Lakeland teriér pochází původně z Anglie, konkrétně z oblasti Lake District. Jeho hlava je dobře posazená, délka hlavy od stopu ke špičce nosu nepřesahuje vzdálenost od týlu ke stopu. Lebka psa je plochá a elegantní. Špička nosu je černá, výjimku tvoří psi s játrově hnědou barvou srsti, u kterých bude i špička nosu hnědá. Tlama je široká, ale ne příliš dlouhá. Čelisti jsou silné, zuby s dokonalým, pravidelným nůžkovým skusem, čili horní řadu zubů těsně překrývají dolní řezáky a jsou posazeny kolmo k čelistem. Oči jsou tmavě nebo oříškově hnědé. Šikmé oči jsou nepřípustné. Uši lakeland teriéra jsou malé, ve tvaru písmene V, nesené zpravidla v pozoru. Vůči hlavě nejsou posazeny příliš vysoko, ani příliš nízko.

Krk je mírně klenutý, bez laloku. Hřbet těla je silný a vzhledem k postavě přiměřeně krátký. Bedra jsou dobře napojená, hrudník je přiměřeně úzký. Ocas teriéra se dříve obvykle kupíroval. Proto v popisu plemene stále uznáváme i tuto možnost. Kupírovaný ocas musí být dobře nasazený, nesený vesele, ale ne nad hřbet nebo zatočený. Stejné požadavky platí i pro nekupírovaný ocas, přičemž dále je kladen požadavek na to, aby byl ocas nesen v celkové rovnováze s tělem psa.

Hrudní končetiny jsou rovné se silnými kostmi. Plece jsou skloněné dozadu. Pánevní končetiny jsou silné a svalnaté. Stehna jsou dlouhá a silná. Kolena svírají vhodný úhel. Nadprstí je rovné. Tlapky jsou malé, kompaktní, kulaté a dobře vyztužené.

Hrudní a pánevní končetiny jsou vedeny přímo vpřed a rovnoběžně. Lokty se pohybují kolmo k tělu, s volným pohybem po stranách. Kolenní klouby se nevytáčí dovnitř ani ven. Silný posun typický pro toto plemeno vychází z pánevních končetin.

Srst psa je hrubá, drsná a odolná proti vlivům počasí, s dobrou podsadou. Barva je obvykle černá s páleným vzorem, načervenalá, pšeničná, játrově červená nebo černá. Malé bílé oblasti na hrudi a tlapách jsou nežádoucí, ale přípustné. Mahagonové nebo tmavé zbarvení není typické.

U psů je vyžadováno, aby měli na první pohled normálně vyvinutá varlata dobře sestouplá v šourku.

Výška dosahuje jak u psů, tak u fen nejvíce 37 cm po rameno. Hmotnost psů je stanovena na 7,7 kg a u fen 6,8 kg.

Klasifikace dle FCI

Lakeland teriér patří podle standardu FCI do skupiny 3 – teriéři, sekce 1 – velcí a středně velcí teriéři, bez pracovní zkoušky.

Videa s lakeland teriérem

Pro videa s plemenem Lakeland teriér klikněte ZDE.

Základní péče

Péče o toto plemeno není nijak náročná. Nejpracnější na péči je stříhání srsti, které se provádí 3x až 4x ročně a mělo by být svěřeno odborníkovi. U psa kontrolujeme a případně čistíme uši, kontrolujeme stav zubů a délku drápků.

Počet zobrazení: 9 718

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI III: Teriéři
Velikost Malá plemena
Původ plemene Anglie
Výška v kohoutku 37 cm cm
Hmotnost v dospělosti 6,8 - 7,7 kg
Věk 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb středně náročný
Vhodné prostředí venkov, město
Časová náročnost

0

Klasifikace FCI

Skupina III: Teriéři
Sekce Velcí a střední teriéři
Číslo standardu FCI č. 070 (19. 5. 2009) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Lakeland teriér doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?