10 knih ideálních pro kočkomily

29. července 2016

Rozhodli jsme se spojit naši lásku ke kočkám s láskou ke knížkám a vzešel z toho seznam deseti kočičích titulů pro čtenáře všeho druhu i věku.

Kočičí příběhy pro děti

1. Z deníku kocoura Modroočka

Začneme u nejmenších. Kdo z nás by si nevzpomněl na knížečku Josefa Koláře s legendárními ilustracemi Heleny Zmatlíkové, kterou ostatně všichni známe i z televize? Vyprávění Z deníku kocoura Modroočka (1965) pobaví veselými příhodami a prozradí leccos zajímavého o vlastnostech a zvycích zvířat.

2. Nejkrásnější pohádky o kočkách

V roce 2004 vyšly Nejkrásnější pohádky o kočkách kolektivu autorů, mezi něž patří Jan Vladislav, František Hrubín aj. Jsou převyprávěními patnácti nejznámějších pohádek Charlese Perraulta, Boženy Němcové a dalších.

3. Herkules a strašidla

Čerstvou záležitostí ve světě dětských knížek je titul Herkules a strašidla (2016) Alžběty Dvořákové, vyprávějící o rozmazleném pražském kocourovi, jenž byl nucen přestěhovat se s páníčky na statek. Brzy zjistí, že se tam ukrývají kočičí strašidla, a rozhodne se jim postavit. Jednoduchý příběh je určen hlavně dětem mladšího školního věku.

 

Veselé i dojemné čtení o kočkách

4. Nejlepší kočičí příběhy

Tyto příběhy z roku 1989 zahrnují povídky světově proslulých autorů (Herriot, Kipling…), jež jsou psány milovníky koček pro milovníky koček. Dočkaly se i pokračování, Nejlepších kočičích příběhů 2.

 

5. Zvěrolékař a kočičí historky

Dost možná ale ty úplně nejlepší kočičí příběhy objevíte ve sbírce nejznámějšího britského veterináře – Jamese Herriota. Zvěrolékař a kočičí historky (1994) obsahují deset povídek o kočkách, sebraných z dříve napsaných knih. Čtenáře očaruje mj. popis krásné yorkshirské krajiny.

 

6. Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět

Tuto knihu z roku 2008 si nesmíte nechat ujít. Autoři jsou Vicki Myron a Bret Witter. Skutečný příběh kocourka, jenž byl věrným kamarádem obyvatel jednoho amerického městečka, se stal bestsellerem a dokázal nám, že pocit sounáležitosti mezi lidmi a laskavost pořád existují.

 

7. Casper, kocour cestující autobusem

Tato kniha vyšla v roce 2010. Její autorka Susan Findenová si přinesla domů z útulku černobílého kocourka. Pro jeho schopnost mizet jako duch ho pojmenovala Casper. Brzy se ukázalo, že velmi rád jezdí autobusem a poznává nová místa. Svým cestováním proslul a knižní podoba jeho příběhu se rovněž stala bestsellerem.

 

8. Kocour Bob

Krásným příběhem o přátelství a také o naději je i román Jamese Bowena Kocour Bob (2012), který své čtenáře chytne za srdce a nepustí.

 

9. Dalajlamova kočka

Nejen obyčejní lidé se ale ochotně ujímají opuštěných koťat. Věřte nebo ne, jedno si vzal pod ochranná křídla i sám Dalajlama. Dalajlamova kočka (2012) Davida Michieho si klade za cíl přesvědčit čtenáře, že šťastní mohou být jen tehdy, když se budou starat o druhé.

 

10. Čekání na kocoura

Roku 2012 vyšla i poslední kniha na našem seznamu, Čekání na kocoura. Její autorkou je česká spisovatelka Michaela Klevisová, jež nám dává nahlédnout do života několika hrdinů, které spojuje láska ke kočkám.

 

Věříme, že ať už dáváte přednost pohádkovým knížkám či dojemné a přemýšlivé četbě pro dospělé, z naší pestré nabídky si určitě vyberete.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?