2012

8. března 2013

Goldie: Začátek roku byl super, protože Goldie konečně neměla artrózu a mohli jsme jet na halovky (naše premiéra v A3), kde se Goldie stala ŠAMPIONEM OPSIONU (v roce 2010 měla zlomený prst a rok na to s ním měla pořád problémy).

 

 

Rozhodla jsem se, že nepojedeme na kvalifikačky na EOJ a nijak mě to nemrzelo. Letos se tam sice chystáme, ale spíš počítám s tím, že se nikam nepojede. V dubnu jsme vyrazili do Prahy na MR plemen, kde se zároveň běhali kvalifikačky na EO a MS. Nepochopila jsem to, ale to, co Goldie dělala, jsem u ní ještě nikdy nezažila. Čuchala, utekla za rozhodčím a vůbec nechtěla běhat. Přesto jsme v součtu Mr šeltií skončili na 3. místě.

 

Dále jsme se stali mistry ve družstvech šeltií s naším skvělým družstvem zlatých šeltiček. V červnu jsme vyrazili na voříškiádu v tomto případě pejskiádu do Třebětína, kde jsme vyhráli snad vše, co se dalo. V červenci jsme se jeli s Luckou Petirovou podívat na Brněnské psí dny, kde to bylo naprosto super a fakt jsme si to užili. Goldie se v trick doggingu umístila na 2. místě a překvapivě pracovala s velkým nasazením, což ji u DD závodů obvykle chybí.

 

Dále jsme jeli jako vždy na ten nejlepší LVT do Žamberka, kde nás jako zatím každý rok vyplavila voda. Goldie v Žamberku běhala úžasně rychle a na závodech se umístila v openu na 1. místě a v jumpingu SA3 byla 5. z 6. s tím, že všichni doběhli čistě a rozdíl všech byl 5 sekund a Goldii na prvního chyběli 3 sekundy! Byl to náš nejrychlejší běh v historii. Překvapivě měla postupovku jen 3,9 a v openu, který se mi zdál celkem pomalý 4,33 m/s, což je naše zatím nejvyšší.

 

Dále jsme byly 1. v součtu na našich domácích závodech v Mýtě, kde jsem měla funkci fotografky. Také jsme se zúčastili DD závodů v Chrudimi, kde se nám stala velmi nepříjemná věc, která se netýká psů a velice mě to odradilo tam ještě někdy jet. Goldie skončila "až" na 5. místě. Bylo to hlavně mojí blbě vymyšlenou sestavou a vysokou konkurencí. V září se nám sešlo OMVČ a MRM ve stejný termín a já vybrala OMVČ, kde jsme skončili ve finále na 4. místě.

 

Na všech závodech kromě Mr plemen a Super G Goldie běhala slušným tempem a konečně začala dělat chyby. Jo zní to divně, ale nebavilo mě běhat se psem, který jak hodně lidí říká: je sice pomalý, ale zase dá všechno čistě. Některé chyby sice zamrzí, ale hlavně když to není 10 tr.b. za čas. (nejsou zde vypsány všechny akce).

 

Arys: S Arysem je to každý rok stejné. Závody plné disků a ty neohraničené páskou, i útěků. Na Třebechovických hrátkách konaných v dubnu jsme se v jumpingu II umístili na 3. místě, což považuji za úspěch. Na pejskádě Arys vyhrál překážkovou dráhu a chytače piškotů.

 

Málem se stal i psem starosty, ale nakonec se mu nelíbilo Arysovo chování v kruhu. Také musím zmínit náš super běh na klubovce, kde jsme skončili na 2. místě a 0 tr.b.! Čas byl vyrovnaný a ztratili jsme jen na konci a v prostřed, kde jsem zvolila pomalejší dráhu pro oba. Zdokonalili jsme stahovačky i celkové vedení.

 

Suki: Co napsat u Sukinky, která přišla až v říjnu. Přišla plánovaně, neplánovaně. Neustále mi dělá radost a doplňuje to svým velice dominantním chováním, které mě štve. Na Aryse si už nedovolí, ale Golinu vyžene od žrádla a Goldie je samozřejmě blbeček a ustoupí. Na agility je až neskutečně temperamentní. Hodně jí to baví a je to 1. kočka, která sama jde vpřed a překážky neobíhá. Slalom jí jde super, ale až teď začala trošku blbnout, když jsem začala zužovat uličku.

 

Na triky je taky skvělá a dokonce se u ní projevuje "reakce na shapping" jako u Richie, čeho si moc vážím, protože je rozdíl, když kočka dělá něco s pomocí ruky nebo když to dělá úplně sama. A co dál? Rok 2012...první půlka roku-bezva, druhá půlka roku - nejhorší. Na jaře Richie čekala koťata a to bylo mým snem. Nepopsatelně jsem se těšila a celé prázdniny jsem si užívala koťátek. Dokonce se narodilo i mé vysněné kotě - tříbarevná kočička s převažující bílou a ještě k tomu nejaktivnější - co víc si přát.

 

BPD - spousta srandy zábavy. Skvělej tábor. Dostala jsem se na veterinu. Měla jsem super vysvědčení a jedničku z těláku. Poznala nové přátele a o některé jsem přišla. Další půlka roku - mojí vysněnou kočičku mi táta přejel, když vyjížděl z garáže, pravděpodobně byla schovaná v motoru, protože ji neporazil a ani nepřejel. Nikdo nechápe, jak se to stalo, ale měla rozřízlé břicho. Až teď jsem našla odvahu to sem napsat a necítím se moc dobře, že to sem píšu.

 

Vše, na co jsem se celé jaro těšila, bylo pryč, prožívala jsem měsíc snů typu, že ožila nebo že byla duch. Probrečela jsem spoustu nocí. Přišla jsem na novou školu, kde mě opět nikdo nepřijal takovou jaká jsem. Každý den jezdím domů nejdřív o půl 3 a ty vlaky jsou neustále zpožděný. A co je nového v roce 2013?
Richie nám porazilo auto, opět je tu vše znovu. Už ani nemá cenu psát, co se mi zdá nebo co prožívám já.

 

Nevím, jestli si někdy pořizovat další kočku, protože i když nebydlíme u silnice, daleko k ní to nemáme. Zjišťuji, že kdybych chtěla šeltii nebo jiné malé plemeno bylo by mi dovoleno, jenže 2 šeltie v domě bych asi nepřežila a sousedi už vůbec.
Trvám si na svém a už mám vybranou fenu svého snad budoucího štěněte (pro jistotu mám i zatím neuchovněného psa). I když to bude za hodně dlouho moc bych si přála, aby to vyšlo.

 

Taky mi táta sdělil, že jestli chci, můžu běhat na oficiálních závodech s cizí borderkou (nebo jiným plemenem), když vlastní nemůžu mít, vtipné je, že opravdu netuším, kdo by mi ji půjčil, takže kdyby se někdo náhodou našel, tak by mě to moc potěšilo. Není to tak, že přestanu běhat s Goldii. S Goldii budu běhat pořád a jen bych si občas zaběhla 2 parkury se dvěma psy, což je můj další velký sen.

 

Opravdu po další 4 roky mít žádného psa nebudu a dost mě mrzí, že mi rodiče nedovolili toho psa v devítce, kde bych na něj měla dost času. Teď už je pozdě a nejsem hloupá, že bych si ho pořizovala i kdybych mohla. Dále jsem v sobě objevila nějakou mega touhu něco chovat. Ne psy ani kočky, ale něco malého, nejlépe ježky nebo králíky, bohužel opět nic z toho nemůžu mít .Já nemůžu mít totiž ani křečka ani potkana. Jednoduše řečeno - jsem v háji a jdu spát, aby se mi o tom mohlo zase jen zdát.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?