4 věci, které učiní vaši kočku šťastnou

31. srpna 2018

Aby byl každý kočičí den dokonalý, je potřeba dlouho se vyspat, chvíli si pohrát a dobře se najíst. Máme pro vás tip na 4 věci, díky kterým bude každý den vaší kočky perfektní.

1. Hračky

Kočky si potřebují hrát každý den svého života, a to zejména ty, které jsou chované v bytě. Jaké jsou hlavní benefity hraní?

  • Rozvoj inteligence. Kočka si pomocí různých výzev trénuje základní instinkty.
  • Odolnost proti úzkosti. Kočka v důsledku nudy dokáže upadnout i do depresí.
  • Fantastická relaxace. Kočka zůstane v kondici a bude mít kvalitnější spánek.
  • Pouto s člověkem. Čím více času budete s kočkou trávit, tím lépe k vám přilne. Věnujte se jí a ona se vám odvděčí věrností a láskou.

A jaké tedy vybírat hračky pro svého miláčka? Důležité je, aby byly hlavně bezpečné. Kočičí hry se poněkud liší od těch psích, nejsou tak divoké a milují především promyšlené a chytré hry. Mají radši měkké hračky, nebo třeba pírka na šnůrce. Nepohrdnou ani chrastítkem s rolničkou, všeho ale s mírou aby se kočka nepolekala. Vhodné jsou třeba hračky od značky Beco Pets. Beco Pets vyrábí měkké hračky zhotovené z recyklovaných PET lahví, uvnitř se navíc nachází šanta kočičí, kterou kočky milují. Hračka je určená k mazlení i k divočení, díky dvojitému šití něco vydrží. 

2. Škrabadlo

Kočičí život je těžká dřina. Proto kočka prospí v průměru až dvě třetiny dne. V té zbylé třetině, kdy je vzhůru, buď postává u misky, hraje si, nebo odpočívá na škrabadle. Ono škrabadlo je velmi důležitá součást kočičího života a slouží mnohdy jako doplněk či náhrada pelíšku a hračky v jednom. Kočka nejenom, že si na něm obrušuje drápky, ale také napomáhá u adoptovaných kočiček k lepšímu začlenění do domácnosti. 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

3. Pamlsky

Zdravé zoubky, lesklou srst, dobré trávení a celkovou vitalitu kočky zajistí kvalitní komplexní krmivo s velkým obsahem živin. Ale kto by rád nemlsal? Něco dobrého k snědku navíc potěší vždy nejen děti, ale také čtyřnohé mazlíčky. Kupujte pamlsky, které jsou speciálně vyrobené pro kočky. Výrobci se doslova předhánějí v kreativitě a nápadech. Oblíbené jsou sušená masíčka, pamlsky s náplní nebo třeba funkční pamlsky, které napomáhají k lepší imunitě, zdravým zubům a zlepšují trávení. Podávejte s mírou, například za odměnu. 

4. Kvalitní stelivo

Jedna z největších výhod oproti pejskům - kočky se nemusí venčit. O to ale větší důraz byste měli klást na kvalitu podestýlky v kočičím záchůdku. Na trhu můžete vybírat mezi kamennými, silikagelovými nebo dřevitými a kukuřicovitými. Je potřeba brát ohled na pohodlí kočky, ale dobrým ukazatelem je také zápach. Kočky všeobecně nerady navštěvují špinavé a zapáchající záchodky a proto je nutné se řídit také individuální potřebou kočky.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?