4 způsoby, jak psovi zpříjemnit Velikonoce

18. dubna 2019

Mrskání, hory jídla a pití, čas strávený s rodinou – to vše jsou Velikonoce pro nás - dvounožce. Jak udělat ze zdánlivě obyčejného dne pro psa také zábavu? Podívejte se na 4 tipy z naší redakce!

Hledej, zajíčku!

Hledání vajíček je tradice, která původně pochází ze západu, ovšem je docela známá i u nás. Principem je, že dospělí schovají pro své děti různě po okolí velikonoční vajíčka a ty je pak musí hledat. Hledání je výsadou také psů, tak proč jim velikonoční svátky nezpříjemnit? Stačí nám na to pár větších pamlsků, aby se psům dobře hledaly, a náš čas. Ukrývat pamlsky můžeme pro psy takřka kdekoliv po bytě, nebo na zahradě. Nutno podotknout, že u hledačů – začátečníků je lepší si vytyčit menší prostor, na kterém psovi pamlsky ukryjeme. Přeci jenom čmuchání – i když psí čuch zvládne vyčenichat leccos, co zrovna nechceme – je královská disciplína a rozhodně není jednoduchá. Pes se při této příjemné aktivitě pobaví, unaví si mozek a sám se odmění chutnými dobrůtkami. Fantazii se meze nekladou!

Pohoda na čerstvém vzduchu

Vydejte se na sváteční procházku se svým psem! Procházka přírodou je výborným způsobem, jak vytrávit kopu skvělého jídla a zároveň potěšit svého čtyřnohého miláčka. Velikonoce jsou svátky, kdy by měla být rodina pohromadě, a proto se nebojte a naplánujte výlet pro celou rodinu. Stačí se na internetu podívat po zaručených destinacích, nebo objevovat nové stezky ve vašem okolí - je to na vás. Na výlet si můžete pro pobavení vzít třeba tematické hand-made hračky, které si uděláte za pár minut a psa potěší!

Hody, hody

Pomlázka a s ní se pojící tradice je všem dobře známá. Možná váš miláček projevuje o kus dřevěného čehosi nevídaný zájem. Bodejť by ne! Kus dřeva v domě a není pro něj? No ještě to tak! Pokud máte pár pomlázek navíc, jednoduše můžete do koledy zapojit i svého miláčka. Stačí vám na to už jen kus látky, nebo hadříku, který připevníte na konec pomlázky a máte o zábavu pro psa postaráno. Můžete se honit, utíkat před ním s pomlázkou na zemi, kličkovat a nechat ho zlepšovat si své lovecké dovednosti. Hadřík je bezpečná zábava a pomlázka zůstane celá.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Velikonoční mňamka

S Velikonocemi se pojí tradice hojnosti jídla a pití. Lidské jídlo sice pro pejsky moc není, ale naštěstí máme k dispozici kupu receptů, které vám nezaberou čas a potěší i chlupáče. Pokud nemáte čas na pečení játrových sušenek, přinášíme vám jednoduchý, nepečený recept na zdravé a chutné mražené pamlsky. Potřebujeme jenom:

  • kefír nebo bílý jogurt (kravský, případně kozí, který psi lépe tráví)
  • jakékoliv ovoce, které má pes rád
  • bylinky nebo semínka
  • tvořítko na led

Postup:

  1. Ovoce očistíme a rozmixujeme na kaši.
  2. Nalijeme menší množství do tvořítka na led. Lepší je silikonové tvořítko, lépe se pak pamlsky vytahují.
  3. Zalijeme jogurtem, nebo kefírem
  4. Můžeme posypat drcenými bylinkami, nebo semínky (ale nemusíme).

Hotovo, žádná věda! Necháme zmrazit a podáváme v přiměřeným množství. Nejenom, že je to zdravá dobrota, ale ještě k tomu její kluzký povrch psa pobaví a zaměstná. Nás pak potom ovšem zaměstná uklízení mléčné katastrofy v kuchyni.

Pokud nemáte čas svému miláčkovi tvořit dobroty doma a zároveň byste ho chtěli potěšit, doporučujeme pamlsky Barking Heads, které díky jejich receptuře s ovocem a arašídovým máslem psi milují!

Za celou redakci Hello Sandy vám přejeme krásné Velikonoce v kruhu rodiny – dvou i čtyřnohé.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?