5 důvodů, proč jsem rád, že můj pes nerozumí lidské řeči

9. ledna 2017

Můj 7letý výmarský ohař Monty nerozumí lidské řeči, což má své výhody, stejně jako to, že lidskou řečí nemluví. Někdy je to výhoda. Tak třeba…

1. Když lžu

Nekoukejte na mě tak. Rodiče lžou svým lidským dětem často. „Když budeš dělat takové ksichty, zůstane ti to.“ LEŽ. „Ano, je březen, ale když budeš zlobit, Ježíšek v prosinci nepřijde.“ LEŽ. „Jarní příroda je stejně zajímavá jako pohádky v televizi.“ LEŽ.

Když vyrážíme na procházku a Monty začne vzrušeně pobíhat a poštěkávat, uklidňuji ho: "No tak. Už jsme skoro tam." Nejsme. Když s námi jdou ostatní psi, Monty se na ně dívá a obrací oči v sloup, jako by chtěl říci: "Vůbec mu nevěřte. Je to lhář. "Ve skutečnosti to samozřejmě nedělá, protože nemluví lidskou řečí.

 

2. Během mých momentů vzteku na silnici

Buďme realisté. Pokud by Monty mluvil lidskou řečí a byl by lidské dítě, byla by většina dětí ve školce odeslána do patřičných míst. Přesně tak, jak to dělá tatínek v zácpě.

Dostat se přes ucpané město s Montym v kufru je určitý druh adrenalinového sportu. Zatímco já se snažím projet co nejrychleji, Monty pobíhá v kufru ze strany na stranu a snaží se pozorovat celou situaci. Takže vlastně brzy šílíme oba.

 

3. Když šílím

Jsem bláznivá psí osobnost. Vrátím se z běhu nebo pochůzek a zeptám se: „Čau kámo, jak se máš?“ Většinou koukám na ospalý výraz a odpovědi se nedočkám. „Haló, jak je?“ nedám se odbýt. Co asi čekám, že odpoví? „Čau, parde, jo, trochu jsem se prospal, protáhnul jsem se, umyl jsem talíře, a zase si na chvilku lehnul. A najednou jsi tady.“ Nevadí, že mi neodpoví, vždycky pokládám stejné otázky.

 

4. Když se mýlím

Monty je nejlepší trenér sebevědomí na světě. Co se jeho týče, nikdy se nemýlím. V jeho psím světě, všechno, co říkám, je pevně založeno na skutečnostech.

Jednoho dne jsme se vraceli z návštěvy a v rádiu hráli písničku Vodopády. Jak jsem si tak prozpěvoval známý text, kdy „voda padá do různejch očí“, najednou mi došlo, že vlastně padá „dolu z mejch očí“. Podíval jsem se na Montyho: „No věřil bys tomu? Celou dobu to zpíváme špatně.“ V Montyho očích jsem jasně viděl, že když to říkám, je to tak, a od toho dne navždy bude voda padat dolů z mejch očí.

 

5. Když ho kárám

“Monty, pojď sem. Monty, slyšíš mě? Okamžitě pojď sem.” Vlastně vím, že mi rozumí, když mě slyší. Jeho uši se pohybují, odvrací pohled. Protože když neuzná, že mi rozumí, nic se nestalo, je to tak? Je!

Monty a já bychom si mohli vzájemně rozumět, kdyby se naučil "lidsky" česky, ale to se naštěstí nikdy nestane, bez ohledu na to, jak moc by se snažil.

 

V jaké situaci jste vy rádi za to, že váš pes nerozumí lidské řeči a nedovede mluvit? ;)

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?