5 tipů, jak pečovat o starého psa

21. března 2016

Máte doma psí babičku nebo dědečka? Podívejte se na několik tipů, díky kterým dopřejete svému pejskovi pohodlné stáří bez bolesti a zbytečných zdravotních problémů.

Stejně jako štěňata mají i starší psi speciální požadavky na stravu a na denní režim. Stačí drobné úpravy v denním plánu a trocha pozornosti a váš pes bude zdravý a v dobré kondici.

 

1.  Upravte zátěž

Vyrážejte na častější a kratší procházky. Nemusíte se vzdávat delších výletů, jen po nich dopřejte pejskovi delší čas na odpočinek a regeneraci. Pokud je pes zdravý a pohyb mu nedělá problémy, nemusíte ho nijak omezovat. U psů, kteří sportovali, snižte frekvenci tréninků a závodů. Na místě je i zvážit konec sportovní kariéry. Přesný věk pro její konec je velmi individuální a je závislý na kondici psa.

 

2.  Dbejte na správnou stravu

Vyvážená strava je velmi důležitá pro dobrou kondici psa. Vybírejte granule s vysokým podílem masa a bez obilovin. Při krmení syrovou stravou můžete pokračovat stejným způsobem, jako u mladého psa. Pokud máte doma bývalého sportovce, začněte mu podávat potravu s nižší energetickou hodnotou a nižším obsahem tuku. Předejdete tak přibírání na váze a následnému přetížení kloubů.

 

AktivniZvire.cz

 

3.  Zvolte vhodné doplňky stravy

Preventivně můžete 2x ročně podávat kloubní výživu po dobu dvou měsíců. Při pohybových obtížích přípravek podávejte dlouhodobě (3x ročně po dobu dvou měsíců). Pokud pes začne být po ránu ztuhlý a pomalu se rozhýbává, zařaďte do jeho jídelníčku kloubní výživu. Ta zpomalí rozvoj artrózy a umožní psovi lepší pohyb.

 

4.  Věnujte pozornost změnám v chování

Jakákoliv změna v chování psa může znamenat, že něco není v pořádku. Všímejte si změn v příjmu potravy a vody, pozornost věnujte i vyměšování. V neposlední řadě pozorujte, jak si pes poradí s fyzickou zátěží. Zdravý pes by se neměl zadýchávat ani častěji odpočívat. Všechny změny zdravotního stavu proberte se svým veterinářem.

 

5.  Nepodceňujte prevenci

Na preventivní prohlídku k veterináři zajděte 1-2x ročně. Pravidelné prohlídky pomohou případné onemocnění zachytit hned v začátku. Včasná diagnóza usnadní léčení a zvýší šanci na úspěšné uzdravení.

AktivniZvire.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?