5 tipů jak posílit imunitu svému psovi

16. října 2019

Poletující listí, vůně pečených kaštanů nebo dýňové polévky, to vše neodmyslitelně patří k podzimní atmosféře. S nadcházejícím chladným počasím ale rovněž nastupují i neduhy proměnlivého počasí, jakými je zajisté i oslabená imunita. My lidé si lupneme nějaké to céčko, uvaříme čaj a jsme za pár dní fit. Ale jak zlepšit imunitu našim chlupáčům?

1. Léčivá houba

S nástupem podzimu se někteří z nás těší na houbaření a toulky lesem, vědeli jste ale, že jedna taková houba je velikým pomocníkem k posílení imunity? Jedná se o hlívu ústřičnou. Tato ochránkyně zdraví je široce rozšířená houba, kterou vídáme nejčastěji na kmenech listnatých stromů, ze kterých si bere živiny. Obsahuje betaglukany a řadu vitaminů – B, C, D, K, proteinů, některé mastné kyseliny a stopové prvky železa nebo třeba zinku. Udržuje imunitní systém odolný proti infekcím ale také pomáhá při léčbě kožních ekzémů, snižuje hladinu cholesterolu v krvi nebo napomáhá průchodnosti cév. Je možné ji podávat psům celoročně a na trhu se vyskytuje ve formě pro každého vybíravce - sirup, tobolky nebo v prášku.

2. Pivovarské kvasnice

Těm, kteří o blahodárných účincích pivovarských kvasnic ještě neslyšeli, by se mohlo zdát divné, že něco takového může mít pozitivní vliv na psí zdraví. Původně vznikaly jako vedlejší produkt při výrobě piva. Kvasnice jsou jedním z nejlepších přírodních zdrojů k doplnění vitamínů B a to včetně B12. Z výčtu minerálních látek je dobré zmínit obsah hořčíku, vápníku, železa nebo draslíku či selenu. Vitamíny ze skupiny B jsou kromě blahodárných účinků na trávicí trakt a imunitní systém dále důležité pro psychickou pohodu psa a také blahodárně působí na stav kůže, srsti a drápků.

3. Pomoc z rostlinné lékárny

Echinacea purpurea je nenápadná rostlinka s nápaditými účinky na zdraví nejen nás, ale také našich mazlíčků. Tato rostlinka připomínající kopretinu pochází ze Severní Ameriky, kde byla hojně používaná u indiánů. Echinacea obsahuje pryskyřice, silici, glukózu, fruktózu, betain, inulin a echinocosid. Všechny uvedené látky kromě jiného zlepšují imunitu a vyznačují se výraznými protivirovými a bakteriostatickými účinky. Tato jemná růžová květina je často nazývána přírodním antibiotikem, protože se podobá svým působením penicilinu. Pořídit ji je možné ve formě sirupu, prášku, nebo tobolek.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

4. Podzimní detox s ostropestřcem

Ostropestřec mariánský se svým vzhledem podobná bodláku a je známý hlavně díky svým blahodárným účinkům na játra. Málokdo ale ví, že je také silným protivníkem  v boji s podzimními neduhy. Hlavní obsahovou látkou ostropestřce jsou tzv. flavonolignany, které tvoří komplex látek známý jako silymarin. Dále obsahuje flavonoidy a v neposlední řadě kyselinu linolovou. Právě tato často opomíjená látka má na psí imunitu blahodárné účinky. Navíc je jednou ze základních součástí buněčných stěn a membrán v celém těle. Výtažek z ostropestřce tedy nechrání pouze játra, ale také imunitu, napomáhá k regeneraci suché kůže vlivem podzimního línání, dodává tělu potřebné látky před sportovním výkonem nebo třeba detoxikuje tělo, čímž ho zbavuje nežádoucích látek.

5. Lněný olej

Tento známý olej je vyráběn lisováním lněných semen. Semínka obsahují polysacharidy, proteiny, tokoferoly, tokotrienoly, lignany a různé enzymy. Pes, tak jako jiní savci, potřebuje zejména kyselinu linolovou a kyselinu alfa-linolenovou jako surovinu pro další tvorbu mastných kyselin v těle. Jejich nedostatek se může projevit právě tak nebezpečným snížením obranyschopnosti organismu, změnou pokožky, únavou, poruchou růstu nebo reprodukce. Výhodou je jeho dávkování, jelikož psi mají oleje zejména v krmení velice rádi a s chutí ho slupnou. Olej je tedy nejenom pomocníkem v péči o zdraví psa, ale navíc psům chutná. To je pozitivní zpráva pro pejsky, na které doplňky ve formě tablet nebo prášků působí podezřele.  

Pomocníků s podzimními neduhy je celá řada, stačí si jenom vybrat to, co vašemu psovi nejvíc vyhovuje. Proto jsme pro vás připravili výběr těch nejlepších doplňků, které udrží psa fit po celý podzim.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?