5 věcí, které pochopí jenom majitelé psů

12. února 2019

Jsou loajální, věrní, jejich čenich je mokrý a studený a samozřejmě nezkazí žádnou zábavu - to jsou vlastnosti, kterými se psi běžně popisují. Existuje ale ještě odvrácená stránka chovu psů. Několik drobností, které zná jen hrdý nositel titulu "psí páníček". Některé jsou k popukání, jiné nás štvou, ale všechny dělají naše soužití s tímhle tvorem nezaměnitelným zážitkem! 

1. Chlupy, všude psí chlupy!

Chlupy na oblečení, chlupy na podlaze, chlupy na sedačce, chlupy v jídle, uvolněné chlupy na chlupech. Prostě chlupy kam se podíváš! Že vás to štve? Nemusí, za pár let soužití se psem si na to zvyknete a naučíte se nepodléhat reklamním trikům na různé speciální vysavače, nástavce na čištění a impregnace. Váš mozek se otupí a enormně ochlupené části nábytku prostě začne přehlížet. Oblečení si pořizujte v barvě chlupů vašeho psa a pro návštěvy strategicky umístěte lepící válečky. Problém vyřešen, nemusíte se stresovat, jsou horší věci. Třeba...

2. Ztráta osobního prostoru

Někteří lidé si psa pořizují právě proto, aby měli parťáka do nepohody. Problémem je, že psi nechápou pojem nepohoda, jejich psí mozek tohle slovo neuznává a rozhodně nerozlišuje mezi společností na výletech a společností na tom nejméně společenském místě. Ano, správně. Pes musí za každých okolností kontrolovat každý váš pohyb, co kdyby se přece jen něco stalo jeho milovanému dvounohému polobohu. Nebo něco chutného z něj vypadlo. Třeba.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

3. Povídání je standard

Nejzvláštnější okamžik pro každého nového majitele psa je ten, když si uvědomí, že si ze svým psem osamotě povídá. Dobrý, nevadí, nikdo to neslyší, nic se neděje. Ale pozor! Bude to horší. Z nevinného povídání se rázem stane popisování vašeho dne v práci, rozebírání politické situace, nebo pokládání otázek: "Půjdeme dnes do parku, nebo do lesa? Hm, co myslíš Bertíku?" Nevadí, nic se neděje, ať hodí aportem ten, kto to nikdy nezažil. 

Tento bod lze upgradeovat, a to na úroveň vytvoření vlastního mazlivého hlasu, kterým mluvíme pouze na chlupáče. Ti jediní mají privilegium být oslovováni o dvě oktávy výš, než zbytek zeměkoule. 

4. Dohled nad kvalitou každého jídla

Od prvního dne, kdy jste si dovezli chlupatou kuličku lásky a něžnosti, jste možná tušili, že nic nebude jako předtím. A že jste se nemýlili! Přivezli jste si nejenom parťáka nebo hlídače, ale také kontrolora kvality nad každým plným talířem v domě. Upřený pohled, smutné oči, hypnotizace vidličky, tu a tam nějaká ta ukápnutá slina na podlaze. A víte co? Beztak vždy neodoláme a kousíček z každé lidské "krmné dávky" jim nabídneme. Ještě že to nikdo nevidí, že jo. 

5. Vedoucí úklidu

Psi jsou odjakživa pořádkumilovní tvorové. Alespoň to tak vypadá, když se snaží bez milosti zlikvidovat vše, co jsme my - nepořádníci, nechtěně ponechali volně položené v prostoru po odchodu do práce. A ne že by nám dali zrovna druhou šanci se příště polepšit! Šoková terapie na páníčky zabírá nejlíp - nejspíš to si myslí každý pes, když nemilosrdně rozcupuje zrovna ty nejdražší boty, kabelky nebo poupraví střih slavnostním šatům z nejnovější kolekce. Za trest vám ještě nastraží v noci pod nohy několik hraček o různé intenzitě bolestivosti při nechtěném šlápnutí. Mise splněna, páníček polepšen.

Jedno jim ale musíme nechat. Je s nimi zábava, poznáváme díky nim kupu skvělých lidí a nikdy nás nenechají ve štychu, jen si nás prostě mírně převychovají k obrazu svému, i když si možná myslíme pravý opak!

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?