5 způsobů, jak udržet psa šťastným, i když jdete do práce

12. října 2015

Má váš pes každé pondělní ráno při vašem odchodu do práce v očích pohled vypovídající o tom, že se mu právě hroutí celý svět? Zde máte pár tipů, jak to napravit.

1. Dodržujte rutinní postupy

Dodržujte každé ráno stejný postup — i o víkendech! Ne, neznamená to, že pokud vstáváte do práce v pět hodin, musíte tak vstávat také o víkendu. Platí to spíše pro činnosti jako je zvonění budíku, sprcha, snídaně atd.

 

2. Zajděte na procházku

Začněte volný den svižnou procházkou se psem – i kdyby měla trvat pouhých 10 minut a měla být po sídlišti. Tím poskytnete vám i vašemu psovu čerstvý vzduch, trochu pohybu a partnerský zážitek hned na úvod dne. Bude to tak něco zábavného, na co se váš pes může spolehnout každý den.

 

3. Rozptylte svého psa

Použijte potravinové hry nebo puzzle, abyste si provětrali hlavu a odbourali stres. Skryjte pár kousků granulí nebo čerstvého masa v okolí vašeho domu a dejte psu povel „Hledej!“, až budete odcházet z domu, nebo naplňte Kong zmraženými, navlhčenými granulemi nebo arašídovým máslem. Poskytne mu to báječné rozptýlení.

 

4. Naplánujte nějakou lidskou interakci

Jestliže si nemůžete dovolit denní psí školku, snažte se ji zajistit aspoň jeden den v týdnu nebo najděte někoho, komu důvěřujete a svěříte mu svého psa občas během dne. Pokud máte tu možnost, zajděte třeba jednou za týden během obědové přestávky domů a poobědvejte na zahradě s vaším psem. Překvapení může být pro psa stejnou vzpruhou jako rutina!

 

5. Zahrňte svého psa s láskou

Pro psa je nejdůležitější, abyste jej zahrnuli láskou a cvičením, když se vrátíte z práce domů. Pro řadu z nás je nejlepší část dne příchod domů, kdy slyšíme našeho psa štěkat na pozdrav, nebo nás netrpělivě vyhlížet z okna. Automaticky se potom usmíváme a nemůžeme se dočkat, až jej zahrneme polibky a objetím.

 

Vsadím se, že po několika týdnech této rutiny se pro vás i vašeho psa stanou pondělní rána, kdy se vracíte do práce, mnohem snesitelnějšími. Rutinní činnosti jsou důležité pro psy, ale jsou stejně důležité také pro lidi. Dejte tomuto postupu šanci po dobu aspoň jednoho měsíce, a určitě si brzy všimnete, že jste aktivnější a čilejší po celý týden. Budete naplněni pozitivní energií, která se přenese nejen na lidi ve vašem okolí, ale především na vašeho psa.

 

Vztah člověk - pes je velmi okouzlující a jedinečný. A právě takový vztah obohatí jen čas, který spolu se svým psem strávíte. Věřte, že odměna je k nezaplacení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?