6 cest, jak si kočka řekne o mazlení

24. listopadu 2015

Všechny kočky mají rády lidskou společnost. Ale žádná z nich se nenechá mazlit, když zrovna vy chcete. A naopak – pokud chtějí ony, a vy je z jakéhokoli důvodu ignorujete, dokážou vám to pěkně spočítat. Zde je šest tipů, jak poznat, že se kočka právě dožaduje vaší pozornosti.

1. Zírání

Některé kočky jsou přebornicemi v civění na vás. Propalují vás svým pohledem, kterým křičí: „Hýčkej mě!“. Můžete se pokusit jej ignorovat, ale nakonec stejně podlehnete a tito přeborníci v zírání vyhrávají.

 

2. Postelová jízda

Jiné kočky si potrpí na mazlení hned na úvod dne nebo až na samý závěr dne. Některé zvládají obě doby. Jakmile nastává správný okamžik, vyřítí se do postele, kde obvykle začnou hlasitě mňoukat a tím vás vyzývat, abyste se připojili k nim. Navíc pohled na kočku rozvalenou v posteli je velmi roztomilý. Každá šelma v tu chvíli vypadá jako koťátko. Kdo by odolal tomuto volání?

 

3. Stimulace. Když vám kočka chodí před obličejem.

Některé kočky dokážou dát jasně najevo, že přišel jejich čas. Jen si to představte – přicházíte po náročném dni domů, konečně se vidíte se svými rodiči nebo partnerem či partnerkou, a máte potřebu jim povědět novinky. V tu samou chvíli před vámi však začne pochodovat kočka sem a tam. Tím dává jasně najevo, že celý den čekala a že její trpělivost je u konce, takže to – ať už provádíte cokoli – zkraťte a začněte se věnovat jí.

 

4. Zahrabávání do společného pelíšku

Jiné kočky dávají přednost zahrabání se s vámi do společného úkrytu, kterým je obvykle deka. Nestačí na ní ležet, to je jasné. A tak kočka přiskočí, a začne packou odhrnovat deku, aby vám naznačila, že právě teď se musí schovat k vám. Někdy se k vám kočka přikrade v noci, takže se vzbudíte a máte její čenich zaražený hluboko pod nějakou částí těla. Roztomilé, že?

 

5. Mazlení s kočkou na WC

Tím myslím situace, kdy sedíte na toaletě a hledíte si dokončit své dílo. Některé kočky považují tyto chvíle za ty nejlepší pro mazlení. Následně vás doprovodí do koupelny, a vyžadují pochování na klíně. Těžko říct, proč jim přijde prostředí toalet tak příjemné.

 

6. Kočce je jedno, co chcete vy

Když má kočka náladu na mazlení, tak zkrátka dostane, co chce. Bez ohledu na to, kde se právě nacházíte a jestli je místo ve vašem klíně obsazené, nebo ne, vám do něj jednoduše skočí, schoulí se a začne okamžitě příst, aby bylo jasné, že to je přesně to pravé. Ovšem pozor – jakmile není ve vaší přítomnosti právě místo, začne se kočka velmi hlasitě dožadovat nápravy. A křičí tak dlouho, až dosáhne toho, co chce. Takový je zkrátka život pod nadvládou kočkovité šelmy.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?