Aby klouby nebolely

22. října 2018

Zvířata, stejně jako nás, mohou trápit bolesti kloubů. Na rozdíl od nás však o svých problémech nemohou mluvit. A že se to týká jenom psích seniorů? Omyl! Dobrým pomocníkem při prevenci nebo léčbě bolavých kloubů je kloubní výživa. Jak ale vybrat z toho množství tu správnou?

Mladý pes = zdravý pes?

Důvodů, proč klouby bolí, je mnoho. Bolest může být způsobená buď opotřebením chrupavky (nadváhou, nadměrnou námahou, věkem), nebo se mohou na vzniku kloubního onemocnění podílet genetické predispozice. Chrupavka se může nedokonale vyvinout díky rychlému růstu či nevhodné stravě, nebo může být poškozena vlivem úrazu či různých onemocnění. To je jeden z důvodů, proč si pozornost zaslouží i klouby pejsků v nižším věku. Dobrým pomocníkem při prevenci nebo léčbě bolavých kloubů je kloubní výživa. Jak ale vybrat z toho množství tu správnou?

Jak to funguje?

Chrupavka je vskutku dokonalý materiál. Je tvořena z 60 až 80 % vodou a zbytek tvoří kolagen a tzv. proteoglykany. Možná na první pohled děsivé vědecké názvy, ale opak je pravdou. Chrupavku si jednoduše představme jako houbu. Při uvolnění do sebe nasaje určité množství tekutiny a ta se při námaze vymáčkne z chrupavky ven. Působí tedy jako jakýsi tlumič, který   chrání naše kosti před opotřebením. No není to dokonalý mechanizmus? 

Když se pak mechanizmus pokazí a chrupavka nepracuje tak, jak má, vnímáme to jako bolest. Tělesný tlumič popraskal, zadřel se a kosti se odírají tlakem o sebe.

Co s tím?

Typickým příznakem tohoto problému je ztuhlost a následně ostrá bolest. Zvíře není ve své kůži, nedošlapuje na končetinu nebo odmítá aktivitu. Často bolest způsobuje změnu chování a zvířata bývají celkově podrážděné. To, co můžeme pro našeho miláčka udělat, je dodat mu ten správný stavebný materiál, který jeho tělu pomůže s pružností a ochranou chrupavek. Správná kloubní výživa by měla obsahovat látky zvířecímu tělu vlastní a těmi jsou hlavně glukosamin, chondroitin sulfát, kyselina hyaluronová nebo třeba kolagen. Kromě toho by měla být pro zvíře chutná a podávaná tak, aby byly aktivní látky přijaty najednou. Takže nejlépe ve formě pamlsku, či tablety. 

Máme řešení!

Všechny body skvěle splňuje novinka od firmy CANVIT s názvem CHONDRO. Canvit Chondro je kompletní kloubní výživa vyvinutá jako prevence proti potížím s pohybovým ústrojím a při prvních problémech u pejsků všech velikostí. Canvit nezapomněl ani na velká plemena, protože dobře ví, jak je dospívání něžných obrů náročné. Pro ty je speciálně navržen CANVIT CHODRO MAXI. A co když klouby už pořádně bolí? CANVIT SUPER, obohacen o MSM s protizánětlivým účinkem, napomůže vašemu kamarádovi skákat tak, jako dřív.

Nesmíme zapomínat ani na naše koňské kamarády, ti totiž mají svůj kloubní aparát vystaven ještě mnohem větší zátěži. Canvit pro ně navrhnul speciální jablečnou dobrotu CANVIT MOBILITA, kterou si dokonce bez výčitek můžete dopřát s ním. Především u sportovců je tento přípravek velmi oblíbený. CANVIT MOBILITA je obohacen také o extrakt z indické rostliny Boswellia serrata. Extrakt z pryskyřice této rostliny působí proti bolesti a má protizánětlivý účinek, stejně jako vzpomínané MSM.

Správně zvolená prevence je základ, a proto nezapomínejme na kloubní potřebu našich mazlíčků. Ti nám to jistě vrátí spoustou proskotačených let!

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?