Aby vaše kočka neumrzla...

16. ledna 2017

Třeskuté mrazy překvapily většinu z nás, stejně jako kočky. I když jsou kočky bohyněmi, s vlastním egem a vlastní realitou, možná s tou zimou budou také potřebovat trochu speciálnější péči.

Ven mě nikdo nedostane!

Kočky, které jsou celoročně chovány doma, to mají nejjednodušší. Hřející topení je ideálním místem pro zdřímnutí si po obědě, celé dny mohou koukat z okna, jak tam sněží a neustále mají co jíst. Snad jedině bezsrstá plemena jako například sphynx ocení i doma v této době obleček, který je ochrání před průvanem a chladnými zákoutími.

 

Dovádění ve sněhu?

A pak jsou tu kočky, které sníh milují! Patří mezi ně „huňáči,“ jako třeba mainská mývalí, kteří si ve sněhu doslova libují. A také ty kočky, které žijí celoročně víceméně venku. U koček je bezvadné, že když je jim zima nebo se necítí dobře, prostě si někam zalezou - na seník, do kůlny nebo na půdu za komín, zkrátka, kde jim to zrovna vyhovuje. A nijak naši pomoc nepotřebují. Alespoň s něčím jim ale pomoci můžeme…

 

Plné bříško, teplo v kožíšku

I kočkám chovaným v bytě i těm venku (a těm obzvláště) prospěje výživnější strava. Snaha vyrovnat výkyvy teplot spotřebovává spoustu energie a je potřeba pokrýt bílkovinné a minerální potřeby, jejichž nároky s příchodem zimy stoupají.  Více než kdy jindy je vhodné doplňovat stravu koček kvalitním masem a vitamíny. Můžete tak trochu pomoci i kočičím tulákům, postavíte-li ven, na místa, kudy chodí, misky s granulemi. V třeskutých mrazech kočkám prospěje i trocha vlažné vody, jen však do chvíle, než zmrzne… Se vším ostatním si už kočky v zimě poradí. Jsou to přeci kočky!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?