Adélčin příběh

6. února 2013

Adélčin příběh je od určitého údobí jejího života úzce spjatý s příběhem o splněném snu, ovšem toto je jen o ní. Adélka je přáníčko sedmiletého kluka, který měl od útlého dětství stále jen problémy. Neúplná rodina, otčím, se kterým si moc nerozuměl a neustálé průšvihy ve škole.

 

 

Prostě tak trochu gauner, ale ne ve špatném smyslu slova. Bylo krátce před Vánoci a chlapec stále mluvil jen o pejskovi, a protože já - maminka jsem si moc dobře pamatovala ze svého dětství, jak silná dokážou být přání, nedokázala jsem odolávat déle. Musím podotknout, že v té době jsme díky naší neradostné situaci žili u mých rodičů, a tak rozhodování o dalším přírustku do domácnosti nebylo jen na nás.

 

Mám báječné rodiče, dlouho neváhali. Jednoho dne, když můj tatínek přišel pozdě odpoledne z práce, bylo zařízeno, dohodnuto, jen vyrazit. Nebylo nutné ho dlouho přesvědčovat a během půl hodinky jsme se vydali na cestu pro štěňátko. Město, kde žila majitelka, bylo jen půl hodinky autem, potíž však nastala při hledání domu, trvalo nám to asi o hodinu déle. Konečně na místě.

 

Vstoupili jsme já, syn, má malá neteř a můj otec do domu, kde na schodišti na nás spustilo štěkot malé puntíkaté miminko. Stará paní vyšla ze dveří a se slovy "ta malá pusu nezavře" nás zvala dál. Naše nové miminko bylo pro nás všechny radostí každého nového dne. Jen ta cesta zpět to bylo hotové peklo. Adélka blinkala a blinkala celou cestu až domů a ačkoliv to nebylo tak daleko, zdálo se to delší a delší s každým blinknutím.

 

Je však pravda, že všechno zlé je k něčemu i dobré. Můj syn, který si štěndo vyprosil, si také velmi rychle uvědomil, že pejsek není jen radost, ale i starost. Adélka nám přinesla mnoho krásného do života, můj syn v ní našel věrnou kamarádku a trpělivou posluchačku. Nejkrásnější pro mě bylo, když jsem je našla v noci spát spolu, hlavinky těsně natulené k sobě a spokojeně oddychovali.

 

Dnes už je tomu malému klukovi víc jak dvacet let, ale čubinka je stále s námi. Je už hodně nemocná a my se stále víc obáváme dne, kdy odejde. Zatím se ta naše holka drží, jakoby snad tušila, že nám svým odchodem způsobí obrovskou bolest. Nedávno si chudinka odbyla i mrtvičku, ale její odhodlanost být tu s námi, byla opět silnější. Tak to je o Adélce a o malém klukovi zatím vše, protože ten příběh zatím nekončí.

 

 

 

Přidáno: 56 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?