Adélka na rybách

18. února 2013

Jako každá rodina, tak i ta naše jezdila na chalupu. Byl to starý domek, u kterého byla obrovská zahrada. Byl to ráj pro mé kluky i mě. Celičký den jsme mohli dovádět a panička od nás měla pokoj.

 

 

Někdy si kluci vzpomněli a šlo se na ryby. Já zůstávala s paničkou u chalupy a užívali jsme ty chvilky klidu, které jsme obě tak potřebovali. Není legrace od rána do večera poslouchat tu bandu ukřičených malých kluků. Po několika hodinách se nám ta smečka vrátila domů, a bylo po klidu. Honem, honem, pojďte se všichni podívat, křičeli jak umanutí, no a my s paničkou běželi zhodnotit jejich úlovky.

 

Je pravda, pár čudliček se prohánělo ve škopku pod pumpou, no mě se nejvíc zamlouval malý okounek, jak tam tak rejdil. Panička zavelela a všichni se mazali umýt a najíst. Kluci u oběda plánovali, jak si ty své úlovky večer opečou na ohýnku a jeden přes druhého se překřikovali, až jsem je nemohla poslouchat a šla se natáhnout na své oblíbené místečko u vrat, kde jsem měla báječný výhled na cestu.

 

Když jsem tak procházela okolo studny, napadlo mě podívat se na ty jejich úlovky ještě jednou. Koukám, koukám jak si tam tak plavou a čumáček se blíží k hladině a... chňap - najednou mám toho pěkného okounka v tlamičce, v tu chvilku se ta klučičí smečka vyřítila z domu a já pelášila se svým úlovkem do zahrady, kde byla vysoká tráva. Než se kluci přiblížili, slupla jsem ho jako nic. Páni to vám byla dobrota, nikdy jsem nic tak dobrého neochutnala.

 

Křik kluků se vzdaloval, utíkali do vesnice za kamarády a na zahradě se opět rozhostilo báječné ticho. Panička byla v chalupě a já, poháněná báječnou chutí, která mi zůstala v tlamičce, jsem se pomalu plížila ke škopku, kde plavali ty báječné dobrůtky. Ještě několikrát jsem ponořila čumáček do vody, ulovila rybku a zaběhla do vysoké trávy. To odpoledne bylo prostě báječné, s plný bříškem se mi krásně usínalo.

 

A zase ten křik, který oznamoval příchod zdivočelé smečky kluků. Vyplížila jsem se ze svého úkrytu v trávě a přivítala tu hlučnou sebranku, když vběhli do domu, napadlo mě podívat se ještě do škopíčku, ta chuť a vůně byly neodolatelné, ale to jsem neměla dělat, když jsem zaběhla na své místečko v trávě, kluci se vyřítili ven a u škopku se strhla mela. Křičeli jeden přes druhého a hledali své úlovky, krčila jsem se v trávě a ani nedutala.

 

Najednou se předemnou tráva rozevřela a tam... panička! Koukám na ní a tlamě se mi mrská poslední ryba, co ještě zbyla, co teď, co mám dělat? Ztuhla jsem jak socha, slyším jen jak volá tu klučičí smečku: "tak tady máte ty svoje ryby, pánové" všichni se přihrnuli jak velká voda a já nebyla schopná se ani malinko pohnout, takže když tam nade mnou stáli a tvářili se jako bouřkové mraky, stále jsem měla tu pitomou rybu v tlamě a to mě ještě mrskala ocáskem do oka.

 

No trapas. Já velká a rozumná Adélka, přistižena při zločinu! Ty minutky ticha se vlekly jako nekončící hodiny a ortel pro viníka se nade mnou vznášel jen dopadnout. Najednou se ozval obrovský výbuch smíchu, až mi ten proklatý lup vypadl z tlamky, panička se nemohla udržet a tak se smála, že rozchechtala i tu partu nezvedenců, ke které jsem se bohužel po dnešním dni mohla počítat i já.

 

Prý rozumná holka. K večeři si kluci opekli špekáčky, které panička prozřetelně koupila a já byla od toho dne ostře hlídaným lupičem. Klučičí smečka chodila na ryby dál, jen už si dávali pozor, kde jsem já a kde škopíček s jejich úlovky.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?