Agility tunel - omega všech parkurů

21. prosince 2011

Tunel je překážka, kterou můžeme začínat učit již s malým štěnětem. Pro začátek nám stačí pouze třímetrový tunel narovnaný rovně, aby pes skrz něj viděl na druhou stranu.

 

 

K nácviku tunelu potřebujeme pomocníka, který psa přidrží, zatímco psovod dojde na druhý konec a na pejska zavolá. Pomocník ho pak vyšle, aby tunelem proběhl a pokud tak učiní, psovod ho na druhé straně odmění a pochválí. Pokud tohle pes chápe, můžeme začít učit různé délky a tvary tunelů.

 

Nejčastěji jsou tunely buď rovně nebo do tvaru "U", "S", "M", "L". Pokud pes nemá nějaký z tvarů natrénovaný na závodech s ním může mít problémy. Pokud tunel nechceme kupovat, tak si jednoduchý můžeme sestavit například z dvou opěrných tyčí, po niž rozprostřeme nějakou látku.

 

Kromě "normálního" tunelu existuje i tunel látkový, který se na rozdíl od pevného liší tím, že nejde vytvarovat a pes při nácviku nevidí na druhou stranu, protože vystužený je jen vstup do tunelu. Tady nácvik bývá zpravidla těžší, ale postupujeme podle návodu, který jsem uvedla výše, fáze učení jsou totiž pro oba dva stejná.

 

 

 

Přidáno: 26 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?