Akimova cesta k nové rodině

10. února 2011

Jsou tomu už dva roky ... kdy moji rodiče dospěli k názoru, že přišel čas opět si pořídit k baráku pejska. Psa jsme měli vždycky, ačkoliv to bývali tipičtí vesniční psi, často i u boudy uvázaní. Zesnulý Daneček byl ale zlatíčko a naši dlouho čekali, než si nového psího kamaráda pořídili aby to byl kamarád, kterého si skutečně přejí a ne jen nálepka po ztrátě Dana.

Jelikož nikdo z naší rodiny si nepotřebuje hrát na hogo fogo a mít čistokrevného psa, zašli se naši podívat do útulku. Dodnes mě jejich výběr udivuje. Narazili na psa, který byl z opuštěnců jeden z největších. Černý pes s bílou náprsenkou a prosebným pohledem. Na první pohled tak trošku podoba do dogy, i když menší. Nezkusili ho pohladit, neptali se co je zač, nevěděli, zda je poslušný, zda není agresivní. V noci na další den se mamce o něm zdálo, táta skoro ani nespal, jak na něj neustále myslel. Ráno popadl taťka vodítko a že pro něj musí jít. Dozvěděl se o něm jen v kterých místech byl odchycen jako toulavý. Nic o jeho minulosti nebylo známo. Pohublý, ale svalnatý pes si naše prostě vybral. Dodnes si myslím, že on telepaticky naše přesvědčil, že chce do naší "smečky".
Cestu z útulku v autě byla bezproblémová i když auto není jeho kamarád (jednou vám budu vyprávět). Na vodítku byl hodný, stále vypadal jako by se usmíval, asi proto, že kolem z něj měli všichni radost. Bylo vidět, jak mu dělá dobře, že ho někdo hladí a mluví na něj vlídným tónem. První puštění z karabiny vodítka bylo protknuto nervozitou jejíž hustota byla téměř hmatatelná.
Pravda, mývali jsme psi, ale nikdy nebylo třeba je přehnaně cvičit k poslušnosti vzhledem k dobré zvladatelnosti "nízkotonážních" :-) psíků.
Co ale teď se zvířetem, které má 45 kg, nevíte jak na něj máte zavolat, protože jméno neznáte, nevíte, jak bude reagovat na povely, jestli nějaké zná. Nebyl to chorobný útěkář? Co když se rozeběhne, přeskočí plot a bude v trapu?
Jméno nám ani moc dlouho netrvalo vybrat. Akim (podle Eddieho Murphyho ve filmu Cesta do Ameriky) se líbilo všem.
Samozřejmě, že na něj neslyšel. Chvíli mu trvalo než si na něj zvyknul. Každopádně následující dny byly pro nás neuvěřitelným překvapením. Každým dnem nás udivoval tím co zná, tím co umí, tím jaký je.
Těžko by se našim podařilo vychovat takového psa jakým je Akim i když by si někde vzali malé štěňátko. Svými reakcemi nám trošku nastínil, jak těžký život nejspíš měl.
Zřejmě se ho někdo snažil vycvičit. Základní povely "sedni" "lehni" "zůstaň" zvládá. Přivolání taky, ačkoliv většinou se plouží děsně líným a otráveným způsobem. Je neuvěřitelně klidný, není to žádný blázen. Z jeho očí prostě člověk čte tu vděčnost za každé pohlazení. A radost, kterou projevuje, kdykoliv někoho ze své nové smečky vidí je neuvěřitelná.
S postupem času jsme pak přicházeli na to, kolik stresu asi za svůj život poznal. Z velké spousty věcí má strach. Co za člověka ho mělo, že se bojí zdvihnuté ruky? Co za člověka se o něj staralo, že se bojí vody? Odvezl ho někdo někam a tam ho nechal? Proč by se jinak tak bál nastoupit do auta? Ze srandy hozená mikina na hlavu z něj udělalá rozklepanou kuličku. Že by špatná vzpomínka na odchyt? Co s ním udělalo, když si můj manžel oblékl maskáčové kalhoty z vojny! Děs v očích, třes po celém těle! Kdo ve vojenském byl na Tebe tak zlý? Bouřka a rány prolétávajících tryskáčů je jen třešnička na dortu.
Jsou tomu už dva roky…. Akim se má báječně… má nového kamaráda. Maxika. Vloni jsme si ho pořídila já s manželem k baráčku, který stojí vedle domku mých rodičů. Teď má velký úkol, dělá totiž již 15ti měsíčnímu kamarádovi staršího bráchu. Spoustu věcí už ho naučil...co se dělá, co se nemá, že poslouchat je lepší. Se strachem více méně úspěšně bojujeme. Autem už jezdí celkem rád, vodu má rád tedy stále jen na pití. A zdá se, že i člověk v maskáčích umí pohladit a vlídným slovem dušičku potěšit... a bouřka?... no ještě že není tak často a páníček je často poblíž, aby se mohl schovat k nohám nebo někam poblíž.
Jsou tomu už dva roky… jsme rádi, že sis nás Akime vybral za svou smečku.

 

Přidáno 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?