Akupunktura může být pro kočky hodnotným léčebným nástrojem

16. dubna 2016

Jistě chcete pro svoji kočičku jen to nejlepší, že? V dobré víře s ní navštěvujete pravidelně veterináře, kupujete drahá mlíčka, speciální granule, různé osvědčené a lahodné pamlsky. Samozřejmostí je kočičí pelíšek, deka, hřebínky, ozdobné obojky a další nezbytnosti, které váš domácí mazlíček rozhodně potřebuje. Co uděláte, když vaše kočka najednou začne chřadnout?

Určitě ji vezmete ke zvířecímu lékaři, který ji vyšetří obvyklým způsobem a stanoví diagnózu s následnou léčbou. Snažíte se dodržovat všechny doporučené rady. Je ovšem klidně možné, že kočička na léčbu nebude reagovat. V tomto případě by mohla pomoci akupunktura!

 

Co vlastně akupunktura je?

Akupunktura je tradiční způsob léčby, který vznikl v Číně. Zmínky o akupunktuře lidí i zvířat, zejména užitkových, jsou dosvědčeny už z období kolem roku 2600 před naším letopočtem v nejstarší lékařské knize na světě.

Akupunktura (acus - jehla, punctura -  nabodávání) je v podstatě stimulace energetických drah v těle, kdy se specifické body "napíchávají" různě silnými jehličkami, a tím se zvyšuje cirkulace energetického toku, uvolňují se svaly a nervová vlákna. Všechny hlavní fyziologické systémy jsou pozitivně ovlivňovány.

Dle čínského učení je nemoc nerovnováhou tělesné energie. Akupunktura se tento nesoulad snaží vybalancovat a harmonizací toků energie v organismu dospět k vyléčení a plnému zdraví.

 

Bude léčba kočky akupunkturou fungovat?

Na položenou otázku není zcela jasná odpověď. Žádný organismus, ani ten kočičí, se nechová podle nějakých norem a může na akupunkturu reagovat odlišně. Obecně lze konstatovat, že alternativní veterinární medicína je uznávaným doplňkovým partnerem ke klasické veterinární léčbě.

Stimulací energetických drah může dojít k odblokování určitých problémů a tím přispět k úspěšnému vyřešení zdravotního stavu zvířete.

V Číně se po akupunkturové metodě ,,sahá“ hned jako po první možnosti léčby, v západním světě přišel způsob jehliček až v 70. letech 20. století. Někteří odborníci byli k tomuto přístupu trochu skeptičtí, ale dnes již vývoj pokročil a vznikají speciální pracoviště pro školení a studium veterinární akupunktury.

Napichování správně určených bodů na těle dokáže přispět k vyléčení mnoha nemocí. Jedná se například o respirační onemocnění (kočičky trpí zejména na astma), onemocnění pohybového aparátu (artróza, dysplasie kyčlí), kožní nebo neurologické obtíže.

 

Jak dlouho trvá léčba akupunkturou

Zavádění jehliček do těla kočky se odvíjí od způsobu léčebného postupu a druhu onemocnění. Doba léčby trvá několik sekund až půl hodiny. Obvykle je třeba s kočičkou k veterináři docházet zhruba třikrát do týdne po šest týdnů.

 

Jak bude kočka na akupunkturu reagovat?

Pravděpodobně váš mazlíček ani nezaznamená, že do něj pronikají jehličky. Dokonce jsou známé případy, kdy pacient spokojeně usne s vědomím, že je o něho dobře postaráno. Metoda akupunktury je naprosto bezpečná, pokud je prováděna kvalifikovaným odborníkem. O kočičku se tedy v žádném případě nemusíte obávat a buďte si jistí, že pro němého člena rodiny děláte skutečně to nejlepší.

 

Kde v ČR dělají akupunkturu u zvířat?

Pokud vás alternativní způsob medicíny zaujal, neváhejte se nejprve poradit s vaším známým veterinářem, který by měl být schopen doporučit vhodné pracoviště, které v České republice veterinární akupunkturu provozuje.

Dále je možné se poohlédnout po internetu, kde si můžete přečíst i recenze od zákazníků, které se jistě hodí v hledání nejlepšího veterináře právě pro vás.

Určitě lze zmínit například VETCENTRUM  působící v Praze – Stodůlkách nebo VETERINÁRNÍ KLINIKU v Písku.

 

Ať akupunktura funguje, či nefunguje, za pokus rozhodně stojí!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?