Akupunktura pro koně

22. srpna 2013

Akupunktura je starověké léčebné umění původem z Číny. Je to lékařská technika, která spočívá v napichování speciálních bodů na těle tenkými akupunkturními jehličkami. Slouží k prevenci onemocnění, léčbě a udržení zdraví. Ale je akupunktura jen pro člověka?

K čemu akupunktura slouží?

Koně stejně jako lidé trpí řadou chorob, které mají svůj původ v chybné funkci určitých řídicích okruhů organizmu. U koní se tímto způsobem může léčit alergie, dušnost, astma, kožní nemoci (kromě parazitů), oční nemoci, nervová onemocnění, žaludeční vředy, bolesti zad nebo poruchy hybnosti. Nejčastěji se ale akupunktura používá pro zvýšení výkonu koně.

 

Jak akupunktura koni probíhá?

Většina koní nemá s aplikací jehel žádné problémy. Ani ti, kteří nemají rádi odběr krve. Aby akupunktura byla účinná, musí se aplikovat minimálně šestkrát. Není to tedy jednorázový děj, jak se někdo mylně domnívá. U akutních nemocí ji aplikujeme zhruba jednou týdně, u chronických potíží jednou za dva až tři týdny.

 

Kdo dělá akupunkturu pro koně?

Veterináři, kteří si přejí praktikovat akupunkturu u zvířat, musí podstoupit patřičné doplňující vzdělávání. Akupunkturu může provádět pouze certifikovaný veterinární akupunkturista. Chcete-li takového akupunkturistu najít, obraťte se na Mezinárodní společnost veterinární akupunktury (ivas.org).

 

Akupunktura může být velice účinným nástrojem, jak udržet koně stále výkonného a v dobré kondici. Je-li aplikovaná včas, má skvělé výsledky a žádné vedlejší účinky. Pamatujme si, že pokud akupunktura nepomůže, tak neplatí, že je neúčinná, ale může být špatný akupunkturista.

 

Autorka: Jana Dvořáčková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?