Albert a jeho první Vánoce

28. prosince 2013

Den začal jako každý jiný. Ráno jsem se probudil, protáhl jsem znavené tělo a vydal jsem se ke své misce, přeci jen jsem měl po dlouhé noci velkou žízeň.

Netrvalo to dlouho a za chvíli na mě vykoukla panička, byla ještě rozespalá a vypadala hrozně srandovně. Něco mi povídala, ale já jsem jí nerozuměl ani slovo a tak jsem se otočil a šel jsem ještě chvíli podřimovat do svého pelíšku. Bylo ještě šero, tak proč být vzhůru tak brzy, když celý dům ještě spí.

Když jsem se probudil podruhé, panička s páníčkem už byli také na nohou. Pochodovali pořád sem a tam a přenášeli různé krabice z jednoho pokoje do druhého. Pak páníček přinesl obrovský strom a nesl ho do obýváku a postavil ho na místo, kde většinou odpočívám. Chvílí jsem se na ten strom jen tak díval, pak jsem se ale osmělil a přišel k němu blíž, abych si ho mohl pořádně očichat. Povím vám, že ten strom nevoněl vůbec špatně, ba naopak, byla to velmi příjemná vůně. Pak do pokoje přišla panička s velkými krabicemi a začala na stromek dávat různé barevné kouličky a třpytivé třásně – to už jsem přestal chápat úplně. Když jsem si chtěl na chvíli s jednou barevnou kouličkou pohrát, to vám bylo křiku. Tak jsem radši s námahou vylezl na sedačku a díval se na ten humbuk kolem stromku ze shora.

Den pak docela rychle utíkal. Po obědě jsme šli s páníčky na procházku k přehradě. Pěkně jsem se venku vyřádil, potkal jsem taky pár nových pejsků. Když jsme přišli domů, panička zalezla do kuchyně a do večera jsem ji neviděl. Řekl bych, že ji asi skoro nikdo neviděl. A najednou byl čas večeře. Ve dveřích se objevila panička, nastrojená, jak kdybychom měli jít někomu na oslavu. Za chvíli přišel páníček, taky nastrojený, u něho to bylo obzvláště nečekané! Vrtalo mi to hlavou, co se tu asi děje? Páníci usedli ke stolu, koukal jsem na ně jak zjara. Pak se panička zvedla a povídá mi: „Bertíčku, tady máš taky něco dobrého. Veselé Vánoce.“ Přičichnul jsem k misce, vonělo to moc hezky, nenechal jsem se dvakrát pobízet a večeři jsem snědl na dva hlty. Když jsme dojedli, panička sklidila ze stolu. Potom jsme se všichni tři vydali do obýváku. Páníček otevřel dveře a já jsem nestačil zírat. Nejen, že stromeček byl krásný a blikal barevnými světýlky, ale pod ním bylo tolik barevně zabalených krabic a různých taštiček! Paníci si sedli na zem vedle mě a začali si ty barevné krabice podávat. Nějakou tu barevnou krabici jsem dostal i já. Když byly všechny ty krabice rozdané, páníci se podívali na mě a jásali jak malí: „Bertíčku podívej, Ježíšek ti přinesl dárečky, protože jsi byl hodný.“ Kouknul jsem se před sebe a opravdu, měl jsem tam ty dárečky, o kterých mluvila panička. No jo, jenže co jsem s nimi měl dělat? Panička jakoby mi četla myšlenky, začala jednu krabici po druhé rozbalovat. V jedné jsem měl srandovní pískací míček, ve druhé kostičky na zoubky, ve třetí hřejivou termodeku …. No musím se vám pochlubit, dárečků jsem nakonec dostal nejvíc já, protože mě má ten Ježíšek asi nejraději!

Pro mě to byly první Vánoce, ale můžu vám říci, že jsem si je maximálně užil a už se těším na příští rok : )

 

Přidáno: 75 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?