Andy a KASTRACE ♀

29. února 2016

Dobrý večer, před týdnem jsem nechávala kastrovat moji kočičku Andy. roční kočičku narodila se 21.9.2014 ale to teď sem plést nebudeme. Časté otázky jsou: Jak to probíhalo? Co bylo před tím? Co bylo po tom? Co stehy? Co se vyndává děloha či vaječníky? Kdy se sundával obleček? Takže já na ty otázky odpovím, kdyby jste potřebovali vědět více, napište mi do komentářů, ráda odpovím, pokud to půjde.

Kdo by se semnou chtěl spojit tak kdo má Facebook tak si napište na FB kotátka a tam vám vyjede stránka a na ni jsem já podepisuji se tam *PájaAndy*
naleznete tam fotografie Andy. Či jiných kočiček.
Takže (jak to probíhalo) Inu také jsem se toho bála ale není se čeho bát,když nás paní veterinářka (TEREZA PROCHÁZKOVÁ) VETERINA U ALÍKA MOR KRUMLOV. vzala tak si prvně prohlídla Andy, jako kolik váží (3 a půl kila) poté ji zkontrolovala srdíčko a drápky. Pak jsme se domluvili kdy bude kastrace možná. A to bylo ve středu takže za dva dny po tom. Za dva dny středa Andy 12ct. Hodin před zákrokem nemohla jíst jen pít. o kolo 13 hodiny jsme tam jeli, paní veterinářka ji píchla dvě injekce. PRVNÍ byla oblbovačka. Pichla je k prdýlce. :o druhou na to stejné místo a to už bylo na uspání. Co bylo předtím ? na to jsem už odpověděla takže snad jste to pochopili. ale ještě musím dodat po té první injekci Andy zvracela je to normální.
U kocourů to ovšem probíhá jinak.
Co bylo po tom ? Zákrok trval cca 20 minut ale paní veterinářka nás posla na dvě hodinky pryč. Tak jsme šli nakupovat do penny jsou vedle sebe a pak se projít k VRABČÍMU HÁJI.
Když už uběhli dvě hodinky tak jsme tam přišli, Andynka byla furt taková ospalá atak dále, poté se nás sestřička zeptala jestli chceme aby kočička měla obleček. Tak jsme raději řekli že Ano. Protože si mohla hned ty stehy vytáhnout například a také krz infekce.
Tak jí ho nasadila je to obyčejný Turban, :)
doma jsem jí dala do obyváku byla v přepravce takže jsem tu přepravku otevřela hned vylezla ale chodila jako kdyby si dala pět panáků 6 piv. plus vínečko na cestu. :o Prvně se měla napít ale my jsme to měli jinak ona se prvně šla najíst no jó náš žroutík až poté se napila. :) zvládla to skvěle.
Co stehy ? stehy byli v pořádku, my jsme asi 4 dny před vytáhnutí stehů ten obleček sundali protože ho Andy už nechtěla mít. Ale Andynka si den předtím vytáhla stehy myslím den před vytažení stehů u veterinářky. my jsme si toho nevšimli a jeli jsme tam, bylo všechno v pohodě. Takže jsem štastně jela domů.
Kdy se sundává obleček ?
podle veterináře či podle kočky nebo majtela ale je lepší až za těch 10dnů
co se vyndává děloha či vaječníky.
Takže v našem případě oboje (měla zvětšenou dělohu)
Tak podle stavu té dělohy. Ale většinou se dávají pryč jen vaječníky. :) je to také podle ceny či podle veterináře cena kastrace když vezme vaječníky tak je 700/800 kč když se vezme i děloha 1 000/1 500.
Takže se určitě koukněte na stránku kotátka :)
Snad se vám tento článek líbil
kdyby jste potřebovali ode mě poradit určitě my napište do komentu.
*PájaAndy
či bez podpisu

 

Uděleno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?