Ať vyzkouší svoji ostrost život sám

16. května 2011

Donedávna jsem si myslela, že žijeme na nádherném pohodovém místě, kde lišky dávají dobrou noc, kde bývá za jasných nocí vysokánské nebe, kde mají východy a západy Slunce podivuhodnou energii - my, tedy já, moji dva synové, hafík Alík Škubánek a naši milí kočičáci.

 

 

Už si to nemyslím, Zrzečkova zbytečná smrt pootevřela smrdutou žumpu zahnilého uvažování některých domorodců (také jsem domorodec). Ale udělám všechno pro to, abych si to zase myslet mohla. Ještě nevím, co udělám, ale zavírat oči před totální neúctou k životu nebudu.

 


Kocoura Zrzka a předtím ještě Bobeše a Proužku zardousil totálně nevychovaný a neovladatelný vlčák. Když jsem o tom v té naší vesničce začala mluvit, vypluly na hladinu té žumpy, o které jsem ani netušila, že existuje, další věci. Třeba čirá radost některých lidí z toho, že posekali a zbalíkovali jinou kočku. Lítosti ani kapka. Když jsem se zeptala na názor dvacetiletých lidí, kteří už měli podle mého mínění uvažovat jinak, dozvěděla jsem se třeba, že kočka je fakticky lovná zvěř. "Na kočkách cvičím ostrost psa, to je normální," děl chlapec, který by měl okamžitě minimálně vrátit lovecký lístek, protože se dopouští trestného činu týrání zvířat. S dvouletou sazbou, kterou ještě bohužel žádný soud neudělil.

 

Už je ovšem na čase. Tady "se" víc než deset let neví, že je to trestné, tady někteří lidé klidně stříhali kočkám drápky, aby se mícy nemohly bránit psovi, ke kterému je tito lidé zavřeli. Vždyť trháním živých tvorů cvičili ostrost! Tady se k trpící telící se krávě nevolá veterinář, ale do útrob jí hrábne každý šikula, aby pak kráva pošla. Tady je třeba život rdousit, tady na rozdíl od měst nepotkáte zajíce ani bažanta, ti jsou mnohem bezpečnější ve městech. A to je nejspíš jen škraloup na té smrduté jámě.

 

Co s tím? Aspoň o tom budu psát. Třeba se názory některých z těch neinformovaných a zřejmě taky neschopných vcítit se do utrpení, které způsobují, změní. Ale možná by na nich měl někdo, možná sám Život, vyzkoušet svoji ostrost. Pak by snad konečně pochopili.

 

 

Přidáno: 30 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?