Autopásy pro psy

13. července 2014

Většina majitelů psů dobře ví, že podle zákona musí svého pejska v autě dostatečně zabezpečit tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost řidiče, spolujezdců ani přepravovaných zvířat. Zodpovědní majitelů jsou si vědomi, že pejska při jízdě zabezpečují kvůli zákonodárcům, ale aby ochránili jeho život v případě nehody. Náraz i při malé rychlosti bude velmi pravděpodobně pro pejska fatální. Zároveň může zranit i ostatní pasažéry v autě.

Autopásy pro psy nejsou nijak drahou záležitostí a s ohledem na výše uvedená rizika se jistě vyplatí autopostroj svému psovi pořídit. Snad všechny bezpečnostní pásy můžete navíc i po odepnutí bezpečnostní spojky použít jako klasický postroj. Opačně to ale neplatí. Tedy nedoporučuje se k obyčejnému postroji pořídit bezpečnostní spojku a použít běžný postroj jako autopostroj a to proto, že bezpečnostní postroje do aut jsou vyráběny z pevného tkaného nylonového pásu.

 

K dostání je několik typů autopásů. Ty nejlevnější bývají ze zcela obyčejného popruhu, nepolstrované. Pro pejska nejsou tolik pohodlné a proto se vyplatí pořídit spíše autopás polstrovaný.

 

Druhým parametrem, který se vyplatí sledovat je způsob uchycení. Zde jsou dvě základní varianty:

 

První typ autopostrojů pro psy je typ “samouchycovaní”. Tyto postroje mají spojku ve tvaru U, která zapadne do uchycovaního zařízení pro pás v autě. Spojka ve tvaru U je kompatibilní s uchycovacími zařízeními ve všech novějších vozidlech. Je možné se setkat i s tvarem “šipka”, který je vhodný pro starší modely aut značky Ford, Favorita a podobné.

 

Druhý typ autopostrojů pro psy má místo zacvakávací spojky pouze spojku s karabinou, která se zachytí o pás v autě, který zacvaknete “na prázdno” do uchycovacího zařízení. Není tedy nutné řešit kompatibilitu spojky s uchycovacím zařízením.

 

Pokud se již zmiňujeme o spojkách a uchycení autopásu, je velmi důležité zkontrolovat, zda je spojka nastavena na správnou délku. Měla by být akorát tak dlouhá, aby si pejsek mohl na svém místě sednout či lehnout. Neměla by být kratší (a umožnit tak jen sezení), ale ani delší (a dovolit pejskovi pohybovat se mimo jeho místo).

 

Neméně důležitý je samozřejmě výběr správné velikosti. Bezpečnostní autopásy pro psy jsou dostupné zpravidla ve čtyřech až pěti velikostech s nastavitelnou šířkou hrudníku. Je tak snadné najít správný postroj pro jack russela i pro rotvajlera. Orientujte se podle tabulky velikostí a pejskovi přeměřte obvod hrudníku. Ve specializovaných prodejnách můžete postroje na pejskovi i vyzkoušet pokud je do prodejny povolen přístup pejsků, tak jako třeba v pražské prodejně  eshopu www.spokojenypes.cz. Při nákupu na eshopu můžete nepoužitý postroj do 14 dnů vyměnit či vrátit.

 

Pro trpasličí plemena nejsou bezpečnostní postroje vhodné a pro cestování s těmito plemeny je lepší se vybavit speciální psí autosedačkou, která se opět uchytí do autopásu v autě a pejsek se v autosedačce připne na speciální karabibku za vlastní postroj případně obojek. Uchycení za postroj je v tomto případě vhodnější.

 

Budete-li pořizovat autopás, určitě nezapomeňte na další doplňky. Především autopotahy, které ochrání vnitřek auta před psími chlupy, které byste později z interiéru těžko dostávali.

K dostání jsou ale také další chovatelské pomůcky jako automřížky (dovolují nechat pejskovi přivřené okno), cestovní misky a lahve, cestovní zásobníky na krmivo a další.

 

Pohodlné a bezpečné cestování s vaším psem přeje

Ing. Soňa Fialková, www.spokojenypes.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?