Babiččina fenka Myška

23. března 2011

Budu Vám vyprávět příběh o jedné fajn fence. Nebyla sice moje, ale měla jsem jí moc ráda. Stalo se to zhruba před dvaceti lety mojí mamce. Bydlela se svojí mamkou (mojí babičkou) a stále vodila domů opuštěné psy. Babička je ale nechtěla a tak je vždy museli někomu dát. Nikdo z nich netušil, že se za pár dnů objeví právě Myška, která jim změní život jednou pro vždy.

 

To jednou mamka myla okna, a jak je měla otevřené, uslyšela slabé kňučení a nevěděla co to je a ani odkud přichází. Když se mamka podívala z okna, uviděla něco malého a kulatého, jak škrábe na dveře. Mělo to uši jako malý netopýrek. Mamka šla tedy ke dveřím, a když je otevřela a spatřila malinkaté, droboulinké štěňátko, zželelo se jí ho a vzala ho domů. Bylo úplně zablešené. Dala ho na podušku od křesla a štěně se na ní počůralo. Mamka vzala podušku a dala jí do praní, aby její mamka nic nepoznala. Pak ale musela do práce, a tak dala štěně do dolní místnosti. Vyjela dříve, aby se ještě mohla stavit za svojí mamkou v práci. Když dorazila, řekla mamce, že doma mají psa. Její mamka jí na to řekla, že ten pes půjde okamžitě z domu. Tak tedy moje mamka odešla smutná pracovat. Když se pak moje mamka vrátila domů, ani se nešla podívat do té dolní místnosti, protože si myslela, že její mamka štěně opravdu vyhodila.

 

Když se ale ráno probudila, měla u sebe tu malou, chlupatou kuličku s netopýřími ušisky. Mamka z toho až brečela radostí. Její mamka jí pak vyprávěla, jak hledala “toho psa“. Prý, že když přišla domů a šla do té místnosti kde “ten pes“ měl být, začala volat: „Tak kde jsi, ty velký pse.“ Z pod kredence na kompoty, se ale vybatolilo malinké, chlupaté klubíčko. Má babička se rozhodla si štěně ponechat. Dali mu jméno Myška, protože to byla fenka. S mamkou toho prožívali hodně.

 

 Například, když mamka řekla: „Jdeme na procházku.“ Myška už věděla a hned popadla vodítko. Nebo se jí mamka schovala na procházce a řekla „Myško hledej.“ A Myška hledala a pištěla u toho, až mamku našla. O několik roků později. To už jsem začala jezdit k babičce na prázdniny. Je to pro mě má nejoblíbenější babička a mám jí moc ráda. U babičky jsem se nikdy nenudila. Za prvé se mnou hrála různé hry a za druhé jsem tam měla mojí kamarádku Myšičku. Babička také měla křečka Šmudlu. Toho jsem měla také ráda, i když mě stále hryzal. Dávala jsem mu totiž piškot a on si několikrát spletl můj prst s piškotem a hryzl mi do něj. Vzpomínám, jak když babička loupala brambory, Myšička čekala pod stolem a žebrala o ně. Babička jí skoro vždy kousek dala. Jednoho dne však přišlo něco, co nikdy přijít nemělo. Myška dostala rakovinu. Babička s dědou s ní jeli k veterináři a Myška musela podstoupit operaci. Když si pro ní pak jeli, veterinář jim řekl, že bude v pořádku. Tak si jí tedy odvezli domů a vše bylo v pohodě.

 

Jenže za čtrnáct dní se jí to vrátilo zpět a veterinář jim řekl, že by další operaci nemusela už přežít. Tak si Myšku odvezli domů a rozhodovali se, zda jí mají dát uspat na věčné časy nebo ne. Rozhodli se, že by se trápila a tak, že jí nechají uspat, i když je to bude bolet. Uspořádali jsme pro Myšičku poslední rozloučení. Myška tedy byla uspaná na věčné časy. Do dnes se mi po ní stýská, brečím a stále dokola se ptám, proč zrovna ona. Bohužel její fotky máme jen ty papírové a ne z digitálního foťáku, takže jsem je nemohla umístit do PC. Moc ráda bych se s Vámi ale podělila o její fotku a tak Vám jí zkusím přes počítač namalovat.
To je konečný příběh fenky Myšky, která byla víc, než jen zvířecím kamarádem.

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?