Babybox pro zvířata - myšlenka budoucnosti

3. prosince 2016

Na myšlenku lidského babyboxu pro nechtěné potomky už si lidé tak nějak zvykli. Skýtá pořád alespoň jakousi šanci na lepší život pro miminka, která měla smůlu již od narození. Na Sokolovsku teď přišli s převratnou novinkou – babybox pro zvířata!

SOS animal box na samotě u lesa

Ve městě Bublava, takové malebné vesničce uprostřed hájí a luk, mají záchrannou stanici pro zvířata všeho druhu jménem Drosera. Jak už to u záchranných stanic bývá, objíždějí zaměstnanci široké okolí, aby sesbírali zraněná a ztracená zvířata, hlášená pozornými lidmi. Jelikož mnohdy je to opravdu „lítačka“ a jeden se na chvíli nezastaví, napadlo správce záchranné stanice vytvořit SOS animal box, kam mohou lidé donést a odložit zvíře, které potřebuje zachránit, když zrovna všichni zaměstnanci jsou někde v terénu. Jak už to tak ale bývá, obává se správce, aby sem lidé dříve nebo později nezačali přinášet nežádané psí mazlíčky.

 

Stále je co zachraňovat

Prozatím je animal box v provozu jen krátce, takže na svou velkou záchranu zatím čeká. Správce ale předpokládá nával ježků a ptačích mláďat, až přijde jejich sezóna. „Co se týče mláďat dravců, často by opravdu bez pomoci nepřežila. Naprostá většina lidmi „zachráněných“ zvířat má ale někde blízko matku, které je dítě lidmi doslova ukradeno. Postarala by se o ně a zvládli by to. Jenže lidská rozněžnělost je uvrhne do záchranných stanic a my pak musíme dělat, co se dá,“ říká odchytový pracovník záchranné stanice v Bartošovicích. Opravdu opodstatnělá je pak záchrana drobných ježků, kteří by nemuseli přežít zimu, nebo zraněných zvířat. A pak jsou tu psi. Přemnožených štěňat je stále více a ne vždy se bohužel podaří udat celý vrh nadílky.

 

Aby sos animal box zachraňoval

Na vině přeplněnosti útulků jsou především množírny a majitelé psů s předsudky – hlavním, škodlivým předsudkem je, že fenka by měla mít alespoň jednou za život štěňata. Tento mýtus navíc umocňuje strach mnohých z kastrace fenky a tak se kříženci vesele množí. Navíc se z toho u nás v Česku stal přínosný „job“. Lidé si totiž psy z množíren stále důvěřivě kupují a tak se Česko v tomto ohledu stalo králem množíren v Evropě. Bez patřičné legislativy a přísnějších kontrol to ale těžko něco změní. Navíc stále existují občané, kteří si pořídí štěňátko a jakmile začne růst a případně něco ničit, zbaví se ho. Statistiky hovoří, že se v současné době nachází v útulcích asi 12 000 zvířat a meziročně jejich počty narůstají o 40%. Kariéra záchranného boxu je tedy ve hvězdách, určitě jde ale o převratnou myšlenku, která by se do budoucna jistě mohla rozšířit do více koutů naší země!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?