Balada - jak to bylo

21. července 2012

Už jako malá jsem věděla, že si jednou koupím vlastního koně. Pokaždé, když jsem k narozeninám a Vánocům dostala nějaké peníze, schovala jsem je do pokladničky ve tvaru koníčka a šetřila jsem si je na vysněného koně.

 

 

Když byla moje pokladnička už dostatečně plná začala jsem se koukat po inzerátech. Jela jsem se podívat na tři koníčky, kteří byli sice krásní, ale nebylo to ono. Jednou jsem zase prohlížela inzeráty a zaujala mě šestiletá kobylka ČT, s mamkou jsme té paní, co kobylku prodávala napsaly e-mail, jestli bychom se na ni mohli přijet podívat.

 

Paní nám odpověděla ještě ten den, že ano a tak jsme se v sobotu vypravily na cestu. Chvíli nám trvalo, než jsme onu stáj našly, protože jsme neznaly cestu, ale nakonec jsme dorazily. Paní, se kterou jsme si psaly, jsme našly celkem rychle a ona okamžitě začala povídat o kobylce.

 

Klisna byla vážně pěkná, byla to ryzka s malou hvězdou na čele, trochu se šklebila ale jinak byla mazel. Zeptala jsem se, jestli bych se na ní mohla projet a paní šla hned pro sedlo. Když byla kobylka osedlaná došly jsme na jízdárnu a já se vyhoupla do sedla. Kobča byla chodivá ale trochu nervózní. Skočila jsem si s ní menší křížek a došlo mi, že asi budu zase odjíždět bez koníčka.

 

Tahle kobylka se ke mně nehodila. Chvíli jsme si ještě prohlížely ostatní koníčky a pomalu jsme chtěly odjet. Mířily jsme k autu a já uviděla na jízdárně cválat na lonži malou kobylku s lysinou na čele. Zastavila jsem se a pozorovala ji. Jak jsem ji pozorovala, došlo mi, že to je koník pro mě, byla krásná, rychlá a docela přidrzlá.

 

Otočila jsem se a „PÁNI…Tu musím mít!“ paní se nesměle pousmála a řekla „No.. ona není ještě moc přiježděná, je mladá a není moc důvěřivá. My ji tu máme jen chvíli, ale školní kůň z ní nejspíš nebude, je na všechno moc hrrr…“. Přišla jsem k ní a ona na mě mrkla svýma krásnýma, tmavýma a drzýma očkama a v tu chvíli byla MOJE.

 

Podepsaly jsme smlouvu a já jsem od ní bohužel musela odjet (Věřte mi, nechtělo se mi od ní!). Musela jsem jí připravit výběh a přístřešek, aby měla kde bydlet. Když ji dovezli prvních pár dnů jsem byla jen u ní. Nebudu nic zapírat. Prvních pár měsíců bylo opravdu těžkých.

 

Měla jsem s ní problémy, byla tvrdohlavá a chtěla získat nadvládu. Jenže já byla tvrdohlavější. Chtěla jsem si ke své klisně získat cestu a tak jsem četla články, knížky a prostě všechno možný. Zkusila jsem si s ní hrát a ono to šlo!! Z tvrdohlavé drzé kobylky se stala mazlivá, ochotná klisna a co víc kamarádka.

 

A teď po roce a půl vždycky když k ní přijdu a ona na mě mrkne svýma očkama přesně jako tehdy, vím, že moje malá šikovná, přidrzlá kobča je moje nejlepší kamarádka a vždy mně bude následovat a budeme si i nadále užívat dny plné důvěry, lásky a her které obě tolik milujeme.
PS: miluju tě ty moje úžasně drzá kobylko!

 

 

 

Přidáno: 72 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?