Bandog, silný pes a ochranář

29. dubna 2013

Bandog je mohutný a silný pes, který dokáže nekompromisně a věrně ochránit jak váš majetek, tak vaše malé dítě. Přesto, že tohle všechno je bandogovi dané, nezaútočí dřív, než bude skutečně v ohrožení. Dalo by se tedy říci, že se jedná o všestranného psa.

Bandog známý již z dávné minulosti

Již v dávné historii chovali lidé psa, který se vyznačoval tím, že ve dne byl uvázaný na řetězu a v noci, když mohl pobíhat na volno, hlídal majetek a svého pána. První zmínky jsou již z 16. století.

Jméno je odvozeno od anglického slova „baner,“ odkud také pochází první zmínky o tomto plemeni. Baner znamená přivázaný k boudě, také ale hranice pozemku. Je tedy jasné, jaký prvotní úkol byl jasně daný. Byl proto i velmi oblíbený.

Z důvodu získání psa univerzálního charakteru pro dané podmínky docházelo ke křížení, které se vymykalo kontrole. Díky tomu málem i vyhynul.

Počátky současného bandoga spadají do 60. let 20. století, o což se zasloužil veterinář Bayard Swinford. Protože na vzhledu plemene se stále pracuje, není bandog uznávaným plemenem FCI. Je ale zařazen do kategorie pracovních plemen.

 

Pes Bandog je mohutný ochránce

Prvotní ideou bylo získání psa silného a většího. Měl se podobat americkému pitbulteriérovi. Důležité bylo a je, aby dokázal nejen skvěle ohlídat své teritorium, ale aby také klidně a mírně vystupoval. Tento záměr zcela jistě vyšel.

Ke vzniku plemene  bandog přispěla plemena amerického pitbulteriéra a neapolského mastina nebo také anglického mastifa. Díky tomu vznikl mohutný a svalnatý pes, který má z každého plemene jen to nejlepší.

I proto potřebuje pána, který se mu bude opravdu věnovat. Který ho povede, dá mu lásku i čas a bude s ním neustále v kontaktu.

 

Milovník pohybu a vody, to je bandog

Bandog není pro pasivního člověka. Potřebuje pohyb, hlavně ve štěněcím věku. Důležitá je i trpělivost, která ale v jeho případě pak nese vskutku zlaté ovoce.

Je to velmi inteligentní pes, který si hodně pamatuje. Mírumilovná a láskyplná ruka je důležitá pro jeho další vývoj. Pak se z něj stane nejen skvělý ochránce své rodiny, ale i úžasný a chápající přítel, který nezkazí žádnou legraci.

Miluje vodu a plavání, které by mu mělo být umožněno. Tento sport si dokáže užít se vší parádou a s velkou radostí. Ale i cachtání v misce či fontánce může být inspirující k tomu, aby se opravdu vydováděl.

Bandog je jednoduše pes, který vám lásku bohatě vrátí, pokud se mu ji bohatě dostává. Tento svalovec s duší dítěte i zarytého ochránce nešetří ničím z toho, co má a co mu je dané.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?