Bellinka

9. listopadu 2012

Jak to všechno vlastně bylo? Jednoho dne se u jednoho domečku objevila cizí kočka. To se ví, že nikdo nejásal, kočky, které tu bydlely o vetřelce nijak nestály, a lidi už vůbec ne. Jenže kočka měla jiný názor a klidně se uvelebila ve stodole. A za pár dní tam nechala nadělení.

 

 

Čtyři malá koťátka. Občas se vrátila koťata nakrmit, ale většinou se o ně moc nestarala a někde courala, až jedno z koťátek zemřelo hlady. Nedalo se nic dělat. Člověčice zbylá koťata vzala k sobě domů a pokusila se je odchovat. Povedlo se a ze zbylých tří koťat vyrostli dva krásní kočičí kluci a jedna holčička. Ta holčička jsem já.

 

Když jsme trochu povyrostli přišel čas najít nám nový domov. Tak ta člověčice hledala, kdo by si nás vzal. Jednoduché to nebylo, koček je všude tolik, že se jich každý spíš zbavuje. Ale co s námi? Dát nás do útulku? To se člověčici moc nechtělo a tak hledala a přemlouvala, až se jí podařilo ukecat dvoje lidi, že si nás vezmou.

 

Ti jedni chtěli jednoho kocourka a ti druzí rovnou dva. Jenže …. Já jsem holčička. Dopadlo to, jak to dopadnout muselo. Bráškové šli spolu bydlet k jedněm hodným lidem kousek od nás, ale mě zase nikdo nechtěl. Tak se ta člověčice rozhodla, že zůstanu tady, u domku, kde jsem se narodila. Bydlely tu už dvě jiné kočky.

 

Kocourek Kim a strakatá Divoška, která se sem přitoulala a už tu zůstala. Taky tu byli dva psi. Malí strakatí kluci .A teď tu jsem ještě já. Bellinka. Hodná kočka Divoška se mě ujala. Učila mě všechno, co má správná kočka znát, je jako moje maminka. Zato Kimík nejdřív vůbec nebyl rád. Syčel na mě, ale nakonec ho přemohla zvědavost, a když zjistil, že jsem mrně, vzal mě na milost.

 

Dokonce mě občas pošimral tlapkou, ale většinou byl naštvaný, že jsem mu sebrala Divošku. Myslela jsem si, že se nakonec skamarádíme, ale osud měl jiné plány. Byla jsem ještě malá, hodně malá, když se Kimík ztratil a už se nikdy nevrátil. Divoška mi později řekla, že ho páníci našli a přinesli domů, ale já ho neviděla.

 

Divoška ho od té doby chodí navštěvovat, prý spí pod cypřišem, ale já tam nechodím. Nějak nemůžu pochopit, co by dělal zahrabaný v hlíně a tak Divošce nevěřím. Od té doby, co Kimík zmizel, se ale Divoška hodně změnila. Začala se toulat, skoro, jako by ho hledala a chtěla přivést domů. Taky se pořád hodně starala o mě. Lovila hraboše a já je jedla, abych byla brzy velká.

 

Taky mě naučila lovit a spoustu jiných potřebných věcí. To jsme ještě ani jedna netušily, že se to brzy změní. Jednoho dne přišla ta paní, co nás všechny krmí a řekla: „Tak pojď, princezno,“ a vzala mě do náručí. Odnesla mě do domu. Ukázala mi pokoj, kde dřív bydlel Kim. Prý je to tam takové opuštěné a je potřeba, aby tam někdo bydlel. A ten někdo budu já.

 

Nejdřív jsem byla vykulená a dokonce i první noc plakala a chtěla ven za Divoškou. Ale když jsem jí ráno vyprávěla, co se mi stalo, Divoška mě pohladila tlapkou a řekla, že mám štěstí a mám být ráda. Že si spolu budeme hrát ve dne a v noci budu spát v domě, hezky v teple a v suchu. Tak jo. Od té doby bydlím v domě a opravdu jsem tomu přišla na chuť.

 

Mám vlastní pokoj, kde mám vše, co si jen kočka může přát. Vlastní pelíšek i velikou postel, celou zakrytou leskymem. Mám tam záchod a mističky s jídlem, taky plno hraček…. A nejen to. Smím chodit po celém domě. Naučila jsem se chodit do obýváku a koukat s lidmi na televizi. Ráda se mazlím a skoro pořád mě někdo chová.

 

Jen Divošky mě bylo líto, že nemůže být v domě se mnou. Volala jsem ji, ale ona mi řekla, že do domu nechce. Je to kočka divoká, narodila se venku a uzavřený prostor jí děsí. Jen jednou to prý zkusila, když ji pozval na návštěvu Kim, ale nelíbilo se jí tam. Raději bude venku, kde to zná. No a ze mě se stala princezna. Mám pro sebe celý dům i lidi v něm. Psi si se mnou hrají, mohu se k nim stulit do klubíčka a vrnět. Myslím, že jsem šťastná kočka.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?