Berny a jeho nadšení pro práci na parkuru agility

30. března 2012

S Bernýskem děláme agility necelých osm měsíců a za tu dobu jsme už udělali velké pokroky. Mezi ně patří třeba i start na dvou oficiálních závodech v Hradci Králové (OPSION 023, 024).

 

 

Bernýsek běhal moc hezky, ale na překážkách jako slalom, dálka nebo zónovky jsme nasbírali hodně trestných bodů a tak jsme si několikrát odnesli diskvalifikaci. Takhle vypadal náš první závod v únoru. Ale po tom, co jsme začali chodit víc trénovat na cvičák, začalo se to postupně zlepšovat.

 

Dálku pochopil tím, že jsem použila povel, který používám pro jednoduchý skok ("hop"!) a ten jsem jenom prodloužila na hooop, aby věděl, že má zůstat déle ve vzduchu a neškrtnout o elementy (tak, jako to udělal na svých prvních závodech, protože tu překážku viděl poprvé v životě).

 

Slalom teď Bernýsek běhá hrozně rychle a na závodech byste nepoznali, že tenhle pes měl někdy se slalomem problémy. No a zónovky se nám taky nějak podařilo dotáhnout. Berny ale na nižší kladině na tréninkách skákal po straně, ale na závodní kladině, která byla o hodně vyšší, už zónu došlápl a tím jsme byli bez trestných bodů.

 

Berny je ale do agility hrozně nadšený a dělá mu radost a zábavu běhat. A jeho největší vášeň v tomhle sportu jsou tunely. Ty má hrozně moc rád a dokáže jimi proběhnout hrozně rychle. I když jsem mu na cvičáku házela míček a v blízkosti byl jeho nej tunel, prostě i přesto, že nebyl připevněný se ho rozhodl proběhnout. Je to prostě takový můj "agility nadšenec " a dělá mě velikou radost.

 

 

 

 

Přidáno: 36 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?