Bertíkův zlí osud aneb byl tu s námi jen pouhý rok

16. srpna 2010

Kolik bude muset ještě vyhasnout životu ? Tak tuhle otázku si kladu od toho osudného dne 11.8.2010 . Kdy skončil život jednoho hladkosrstého jezevčíka jménem Bertík, jakoby mu toho osud už jako štěňátku nenaložil dost. Tak opět znovu udeří ale to mnohem silněji a už naposled protože tím jeho osud i nadobro končí. Což jsme trochu hodně přeskočili, protože já vám jeho osud chci povědět od začátku až to konce proto píšu tenhle příběh.

 

Z Bertíkem jsem se viděla poprvé když mi moje mladší sestra oznámila, že našla jezevčíka u domu nedávno zesnulého pána, dali jsme mu najíst a když se vrátil taťka domů tak nám řekl, že to byl jezevčík toho zesnulého a pak k tomu ještě dodal že ho dali nějaké rodině u nás na vesnici přímení říkat nebudu a tak ze zklamáním z sestříné strany, jsme ho vrátili .Jenže druhý den tu byl zas a už čekal rovnou u našeho domu, opakovalo se to stejné asi ještě dvakrát a když jsme šli opět jednou vrátit psa majitelům, tak nám řekli že už ho nechcou , když jim jako furt utíká no a tak bertí prozatím mněl zůstat u nás, dokud mu neseženeme jiného majitele. Mněli jsme totiž už dva psi a třetí pes už se nám zdál doopravdy moc, jenže čas letěl a nikdo se neozval no tak bertík zůstal u nás, už by jsme ho stejně nemohli dát pryč, protože díky jeho nádherným korálkovým očím ,si ho okamžitě všichni členi naší rodiny oblíbily.

 

Měsíce plynuli a bertík se začal spravovat byl totiž strašně vyhublej, paní veterinářka říkala že trpí chronickou chudostí, fyzicky se spravil ale psychika se začala zlepšovat až později, byl totiž celkem nedůvěřivý k cizím lidem bal se že si ho zase někdo odnese. Když se sním šlo na procházka, tu si plánoval vždycky sám, když jsme ho pustili na volno jak už to tak u jezevčíku bývá, jsou velice samostatní a to se projevovalo tak že jsme ho pustli bertík zmizel v křoví a ani když jsme ho volali sebe dýl , stále nic ale vždy když jsme se už blížili k našemu domů, tak se vždy někde vynořil , když ne tak veščinou přišel o něco později .Zaleželo, jak rychle si oběhl to své pomyslné kolečko a držet ho na vodítku no promiňte ale uznejte jeto vůbec procházka když vás někdo táhne na řemenu tam kam třeba nechcete, no a to jak bezvadně vyl pří rozhlasu na písničku, od skupiny Chinaski .Vždycky nás to rozesmálo a později to naučil dokonce i emu byli úžasný duet, jo a když už jsme u Emy byli to ti nelepší kamarádi ,a pohled na ně jaksi hrají byl lepší než film co dostal pět oskaru tomu věřte, zatím to vypadá že tu jen vyjmenovávám jeho dobré vlastnost ale on těch špatných zas tolik nemněl nebo jsem za ten pouhý rok jeho života nestihla všechny odhalit a jaké byli jeho špatné no byli to spíš jizvy z děctví jako třeba že se bál cizích lidí a někdy se po nich ohnal jen tak pro upozornění ale nekousl by je i když je fakt, že se mi jednou zakousl do ručníku kterým jsem mu chtěla vyhubovat za to co provedl ale bylo to jen jednou no další věc bylo to, že tak vždy zmizel na procházce a přiletěl až na konci prochází někdy i později což se mu také stalo osudným.

 

Jeho poslední den, byl jako každý jiný obyčejný den, nikdo nepočítal z ničím podobným jak už to tak věčinou bývá, kromě Bobka babiččina jorkšíra kterému se vůbec nechtělo při raní procházce na louky ale taky to mohla být shoda náhod ale co když ne? No kolem čtvrté odpoledne přibližně jsme se vydali na procházku, já Bertík , Ema a mamka všechno mnělo byt jako vždycky, že s námi bertík bude tajně cestovat v křoví, abychom si ho nevšimli a on si mohl v klidu oběhnout své kolečko ale osud to mu tak nechtěl nebo bych mněla říct, něčí zuby to mu tak nechtěli šli jsme dál a mysleli že bertík de s na my ale nešel,a od téhle chvíle až po to co sem ho vydělá v pelechu jak těžce a bolestivě odýhuje byl to ten nejhorší pohled, to znám jen z vyprávění, členu mé rodiny. A můžu vám říct, že jsem ráda že jsem u toho nebyla od začátku, co ho našli jak leží u naších sousedů na seně a vypadá že už to má za sebou, jak mi povídala babička ale nemněl, naštěstí.

 

A tak ho sousedka předala taťkovy, který sním okamžitě jel na pohotovost k panu veterináři Vašákovy, kterému strašně děkuju že to nevzdal už před bojem a dal mu šanci bojovat, sice tenhle boj prohrál ale nebýt jeho a mé sestry která si všila že tam leží, tak by jsme se sním ani nestačili rozloučit a umřel by tam na seně sám, ale nestalo se tak a umřel mezi lidmi který ho milovali, asi si kladete otázku co se mu stalo? Skonči jako hračka pro sousedovy psi vyvodili jsme že byl vtažen dovnitř podle jeho zranění a taky podle toho jak byl špinavý, a pak byl odtažen do prostřed dvora ovšem tohle jsou je spekulace a jedinými svědky byli v tu chvíli pouze psí, němé tváře tak že se to asi nikdy nevyřeší a jak taky, potrestat psi, né ti za to nemůžou, navíc si už ani nepamatuji co provedli. Vždy je to chyba pána,a jeho špatné výchovy jestli se dá vůbec mluvit o výchově, jo a stížnosti na obecním úřadě, nebo jít na polici nic sto ho by ho nezajímalo zase by se s toho nějak vykroutil, a aby se pak člověk bál co mu provede jen aby se pomstil to doopravdy riskovat nebudeme, při tom jeho psi ohrozili mnohem víc lidí a psů a možná ještě ohrozí, louky které dřív u nás byli bezpečné, se stali místem kam se málo kdo odváží, když nechce riskovat že mu potrhají psa jo mimochodem začalo to u zabíjení psu a kam to povede dál? Jak se říká z jídlem roste chuť výstižné pořekadlo co, muže te si myslet že přeháním ale co když ne ? A skončí tahle odporné další život.

 


Tenhle příběh je podle pravdy, a napsala jsem to pro Bertíka, samozřejmě i pro vás ale především pro něj, on už je tet někde jinde a já doufám, že tam už mu je dobře určitě je v psím nebi a má kostí co sní a tahle povýtka je na jeho památku jak už jsem říkala.Doufám že si ji přečte z hora.

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?