Bez psa ani ránu! Když chci se psem i do restaurace.

27. listopadu 2013

V dnešní době nás psi doprovází na různá místa. Jezdí s námi na dovolenou, doprovází nás na výletech, chodí s námi na návštěvy. Protože pro pejskaře jsou psi členy rodiny, stává se mnohem častěji, že si berou své mazlíčky s sebou i do restaurací. Ne v každé restauraci však psího hosta však hosta přivítají s otevřenou náručí.

Může pes do restaurace?

Pes se smí v restauraci nebo hospodě nacházet v odbytné části - to je část, kde se nachází hosté. Psovi nesmí být dovolen vstup do kuchyně (tato část se nazývá zázemí), za to může majitel dostat pokutu od hygienické kontroly. Pobyt psa v odbytné části restaurace není přestupkem, a provozovateli za to nehrozí pokuta. Je proto jen na rozhodnutí majitele, zda povolí vstup hosta i s jeho psem.

 

Chování majitele a jeho psa v restauraci

I když restaurace nemá na dveřích značku, že se psem do restaurace nesmíte, je i tak vhodné se při příchodu zeptat, zda pes s vámi do restaurace může. Důležité je navštěvovat restaurace se psem, který je vychovaný. Poslechne na slovo, vydrží sedět u stolu, neotravuje ostatní hosty štěkáním, kňučením. Určitě by měl majitel psa uvázat ke stolu nebo držet vodítko, aby zamezil jeho pohybu po místnosti a předešel tak nepříjemnostem. Ne každý člověk má rád psy, ale ani milovníku zvířat nemusí být příjemné, když mu v restauraci začne cizí pes nahlížet do talíře. Je dobré, aby pes nezapáchal.

Je možné, že vás obsluha se psem do restaurace nepustí i přesto, že na dveřích značku zákazu vstupu se psem nemají. Ani v tomto případě nemáte právo se vstupu domáhat a dohadovat se.

 


Chování obsluhy vůči hostu se psem

Když vás obsluha do restaurace pustí, určitě by vám potom neměla nepříjemným vystupováním dávat najevo, že je vaše přítomnost otravuje. Ve většině případů se však setkáte s příjemným vystupováním a chováním číšníků i vůči návštěvníkům se psy. V mnoha restauracích mají dnes přichystané misky s vodou. Na některých zahrádkách jsou misky během léta umístěny automaticky a během dne do nich zaměstnanci doplňují vodu. Je vhodné, aby se před podáním misky s vodou zeptala obsluha, zda majitel dovolí, aby byla psovi miska s vodou nabídnuta.

 

Pomoc při hledání vhodné restaurace

V dnešní době je velké množství restaurací, cukráren a kaváren, kam je možné zajít a mít s sebou psa. Existuje množství serverů, které udávají i informaci o tom, zda restaurace umožňuje vstup se psem. Zjistěte si své možnosti předem, ušetříte tak svůj čas a plány vám nepokazí odmítnutí v restauraci nebo jiném zařízení.

 

Pes v restauraci v jiných zemích

Stejně jako vznikají psí hotely, v mnoha zemích na světě vznikají restaurace, které se označují jako „dog friendly“. Jsou to restaurace, kam můžete přijít se svým psem a v některých dokonce nabízí pochoutky pro vaše čtyřnohé kamarády. Například ve Spojených státech většina „dog friendly“ restaurací umožňuje vstup se psem pouze na zahrádku. Velmi přívětiví ke psům v restauraci jsou také Němci. Pokud s pejskem jedete do zahraničí, zjistěte si předem, jestli je v okolí restaurace, kam se psem můžete. Vždy je lepší si zavolat a informovat se.

 

Autorka: Klára Adamová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?