Bezbariérový přístup pro kočku

17. září 2016

Nejen děti o prázdninách mohou utrpět zranění při neuváženém pobíhání přes cestu. Svobodomyslné kočky obvykle nemají moc času se rozhlížet a někdy na to bohužel doplatí. I když se to nestává příliš často, i z vaší kočky může být vozíčkář.

Sportem ku zdraví

V jednom případě z milionu se kočka již narodí bez pohyblivosti zadních nohou nebo například s nedovyvinutými předními končetinami. Druhým – častějším důvodem – je pak nehoda během života, v naprosté drtivé většině případů způsobené srážkou s autem. Pokud kočka tento karambol vůbec přežije, může se snadno stát, že zůstane upoutána na vozík.

 

Kočka není pes

Vozíčky pro psy a kočky se samozřejmě v mnoha ohledech liší. Konstrukcí, lehkostí, provedením. Kočky jsou pružnější a hbitější než psi (dáno jejich flexibilním upevněním vazů) a tak jim také často trvá, než si na jednostranný pohyb na vozíku zvyknou. Také potřebují co nejlehčí konstrukci, aby jim nepřekážela a nezpůsobovala otlaky i při střemhlavém rozeběhnutí. Liší se také postroji – jelikož kočky na sobě nesnesou tolik omotávek jako třeba psi, ale nároky na bezpečnost a soudržnost jsou stejné.

„Za posledních šest let jsme vyráběli asi čtyři vozíčky pro kočky. Stává se to opravdu výjimečně. Vozíčky jsou menší, lehčí, vzdušnější… Avšak cenově srovnatelné s těmi psími,“ říká zakladatelka jedinečné firmy na výrobu vozíčků pro zvířata u nás v ČR, Kristýna Dvořáková. Zabývají se výrobou fundovaných vozíčků již několik let, spolupracují se slovenskými odborníky.

Invalidní vozík pro kočky

 

Výhody a nevýhody života na kolečkách

Nápad vyrobit vozíček pro zvířata vznikl původně v Americe. Česká firma Invalidní vozíky pro psy a kočky Monty se výrobou zabývá již od roku 2010. Za tu dobu nasbírali mnoho zkušeností, poznatků a spokojených klientů nejen v Česku, ale i v zahraničí. Výroba vozíčků je vlastně pro ně spíše takovým koníčkem, proto si mohou dovolit nasadit ceny nižší, než obvyklí výrobci. „Víme, že samotná léčba postiženého zvířátka přijde majitele na nemalou částku, nepotřebujeme rýžovat na cizím neštěstí,“ říká Kristýna. Vozíček pro kočku tak pořídíte do 5000,- Kč. A většina koček se s ním nakonec sžije – pohyb je pro zvíře základní a prvořadá věc přežití, a jakmile pochopí, že mohou běžet s větrem o závod, zakouří se jim od koleček – a jsou pryč. Důležité je dát zvířeti šanci na spokojený život a neházet flintu do žita!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?