Bezmoc a beznaděj!

12. května 2011

V pátek odpoledne jsem jela ze školy autem a taťka mi řekl, že se něco děje s naším jezevčíkem Matýskem, kterému bylo už 10 let. Začala jsem panikařit a vyptávat se, co se děje.

 

 

Řekl mi, že celý den ležel, občas se zašel vyvenčit a zase si lehnul. Po mém příjezdu domů mě čekal hrozný pohled. Matýsek ležel na sedačce a jen zavrtěl ocáskem, víc se nemohl hýbat. Přišla jsem k němu blíž, očička už měl zavřená, nereagoval na slova.

 

Strašně ho bolel krk a krční páteč. Ihned jsem volala veterináře. Tím otokem na krku špatně dýchal a hrozilo udušení. Pan veterinář přijel a prohlídl ho. Měla jsem velký strach z pravdy a nechtěla jsem se smířit s tím, že o něj přijdu, to nepřicházelo v úvahu. Řekl nám, že musel špatně skočit z postele a tím si narazil krční páteř a potrhal svaly na lopatkach. Proto se mu udělal tak velký otok. Kdyby nepřijel, nejspíš by se udusil.

 

Uklidnil mě, že je to léčitelné. Dal Matýskovi dvě injekce a na další čtyři dny mi předepsal sirup, který obsahoval antibiotika i léky proti bolesti a zánětu. Po odjezdu pana veterináře jsem dala Matýska ke krbu, aby měl teplo, které teď potřeboval. Po  dvou hodinách spánku se mu ulevilo. Už neměl tak nemocná očička, vypadal zdravěji. S hlavou mohl hýbat jak chtěl a nebolelo ho to.

 

Po nějakém čase se šel vyvenčit. Bylo znát, že se hýbal bez bolesti. Všechno se v dobré obrátilo a dnes už je všechno v pořádku. Panu veterináři jsem moc vděčná a ještě jednou děkuji. Matýsek boj nevzdal. :-*

 

 

Přidáno: 20 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?