Běžný den kočky a jejího sluhy

18. listopadu 2013

Když jsme před pěti lety našli na stromě ty dvě uplakané kuličky, byli jsme štěstím bez sebe, že je nikdo nechce a můžeme si je nechat. Do dnešního dne už přežila jen Felínka, protože její sestra trpěla leukemií. Zato se ovšem z Felínky vyklubal dárek čertův, který vydá za deset dalších takových koček.

Kočky a jejich vstávání

Jak jsem vždycky děkovala v okamžicích osamění všem vyšším mocím, že můžu usínat s hřejivým klubíčkem, poslední dobou mě nadšení jaksi opustilo. Když s úsvitem slunce ta chlupatá mourovatá koule protáhne své pružné nožky a zaryje mi drápy do ruky, uvažuju o kočičí pedikúře. Vstávám rozmrzele a belhám se vařit kafe. Felínka sedí poslušně u kuchyňské linky a čeká na příděl mléka. Jakmile slízne prvních pár doušků, vletí do ní energie vycházejícího slunce – netuším, kde se ta síla v ní i po letech bere. Provede dva ukázková kolečka kolem kuchyně, když ji rozčílí vzduchem vlající chomáč jejích chlupů, a smykem přes klouzavé lino si to namíří do předsíně, kde má svůj záchůdek. Už během chvíle slyším zuřivé hrabací záběry packou – tou, kterou mi zarývala ráno do ruky. Jak my doma říkáme, snaží se prokopat k protinožcům. Její několikaminutová snaha je korunována tuhým výsledkem, který ji zcela vyděsí a bez zájmu jej zahrabat prchá střemhlav pryč, opět smykem přes kuchyň. Jedním tahem skáče v obýváku na garnýž, kde zanechává asi tak milion nesmazatelných škrábanců a tam se spokojeně uvelebí, v bezpečí před tou hrůzou v jejím záchodu. Já jdu odstranit ten zdroj příšerného zápachu.

 

Kočičí polední siesta

Když konečně spokojeně usednu ke stolu a naberu si lžíci polévky, sedí mi Felínka rázem na klíně a svým dlouhým ocasem mi inscenuje knír pod nosem. Její „prosím pohlaď mě“ jí decentně vymlouvám úpěnlivou, leč chabou prosbou, že se chci najíst. Marně. Do deseti minut je na mém klíně stočená v klubíčku a přede a já mám volné ruce, abych se mohla konečně najíst. V době, kdy pak spokojeně trávím, uvelebena v křesle, si zničehonic uvědomuji, že ta nebohá kytka na okně měla ještě ráno o poznání více listů.

 

Kočky a jejich večerní každodenní rodeo

Večer se chystám vytáhnout mou chloubu dne! Ke každodennímu večernímu rituálu krmení masovými kapsičkami jsem si to pro tu roztomilou ďáblici tentokráte připravila extra drahou specialitu. Vítězoslavně ji nakládám do její mističky a zalívám teplou vodou. Už sedí u kuchyňské linky a třeští na mě natěšené oči, které občas skryje pod spokojeným a dobrosrdečným mrknutím ve stylu „zamáčknu si oči mrknutím, ať máš radost.“ Pak jí nesu dobrotu na její oblíbené místečko – a se znechucením pozoruji, jak jen přijde, čmuchne, švihne ocasem a uraženě odchází na topení, zaujmout spací pozici na svém oblíbeném vyhřívaném místečku. Zcela dotčena, že jsem si dovolila obměnit jí jídelníček. Čemu já se vlastně divím.

 

Hlavně, že se s mojí kočkou máme

Spokojeně lezu pod peřinu, kterou mám ještě po babičce a jak se tak zachumlávám, uvědomuji si náhle, že z jednoho místa při prudším pohybu divoce lítá peří. V němém úžasu mi dochází, kde si asi Felínka dnes brousila drápky, ale na námitky už opravdu nemám sil. Po několika minutách tupého zírání uléhám a přeji si všechno zaspat. V tom přichází Felínka, kráčí stylem dámy a spokojeně se uvelebuje v dolíčku u mých nohou. Je to poklad. I když nemůže chodit ven, protože máme za okny frekventovanou cestu, mám pocit, že mi to nijak nemá za zlé. Složí hlavu pod ocas a za zvuku hlasitého a spokojeného předení obě, ruku v ruce, usínáme po dalším náročném dni. Uvidíme, co přinese zítřek.

 

Autorka: Magdalena Hegerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?