Bígl na inzerát

20. února 2011

Když se řekne bígl, lidi si představí středně velkého pěkně vybarveného psa s dlouhýma sametovýma ušima, bílým bříškem a tlapkami, s čokoládovýma očima, jejichž pohled je snad ve psí říši ten nejdojemnější. Když se na vás totiž bíglík podívá, dali byste mu nejen půl svého posledního rohlíku, ale i srdce.

Nedávno jsem četla v novinách inzerát : „ Prodám štěňata bígla, bezproblémové, nenáročné plemeno, vhodný k malým dětem.“ Nejprve jsem se po přečtení usmála, jak někdo může napsat takovou pitomost, ale potom jsem se nad tím inzerátem zamyslela a předem politovala zájemce, kteří ho vezmou vážně a hlavně ta štěňátka, která v tomhle věku vypadají opravdu jak plyšové hračky, ale uběhne pár týdnů a chovají se jako neřízená střela.

Když se vezme ta inzerovaná bezproblémovost, opravdu bígl bez problémů sní na co přijde, když je špatné počasí bez problémů k jeho očištění stačí trochu větší hadr a je zase jako ze škatulky a bez problémů se pustí, pokud je na volno, po každé jen trochu lákavé stopě a bez problémů, pokud ho nesrazí auto nebo ho nezastřelí nějaký šílený myslivec, se k vám vrátí přesně tam, kde vás opustil, ať už je to za deset minut nebo za dvě hodiny.

Ale jinak bígl je svéhlavička. Jeho páníček s ním musí mít nekonečnou trpělivost. Než mu, jak já říkám, přijde příkaz páníčka od hlavy do ocasu tak to přece jen chvíli trvá a pak pokaždé ještě zkouší, jestli si to páníček přece jen nerozmyslí. Bígl je velmi chytrý, některé věci si zapamatuje coby dup, ale jen ty, co se mu líbí. S bíglíkem se nikdy nenudíte, pořád si na vás něco vymýšlí, zkouší kolik toho vydržíte a dokáže vás každý den něčím novým překvapit. Ať už příjemně nebo někdy k uzoufání. Chvíli zlobí jak malý čert, ale znenadání se k vám přijde přimuchlovat a tomu jeho pohledu se dá těžko odolat. Vše je zapomenuto – rozkousané boty, vaše svačina, na kterou dosáhl a pochutnal si na ní, rozbitá vázička na stole, kde chtěl prověřit, jestli tam není něco pro něj a další roztomilosti. A děti má rád, to je pravda, i když tahání za uši a strkání prstíků do čenichu moc nemiluje.

Náročný je hlavně na pohyb – je to přece honič a i když je dnes brán spíše jako společenský pes, lovecké pudy se ho stále drží – a taky na vlídnost, trpělivost a hlavně důslednost svého páníčka. Proto lidé, kteří si ho chtějí pořídit, by tohle všechno měli promyslet a zvážit, zda to dokáží a jsou ochotni a schopni vzdát se trochu svého soukromí ve prospěch opravdu krásného a inteligentního pejska.

Jestli se vám podaří tohle všechno mu zajistit, vězte, že jste v bíglíkovi získali nejlepšího přítele, který je vám neskonale oddaný, který vás potěší, když vám bude smutno, který vás rozptýlí svými kousky, když přijdete domů polomrtví po celodenní práci a který vás bude milovat až za hrob.

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?