Bigouškovo vánoční cukroví

22. dubna 2012

Teď vám povím o tom, jak jsem pěkl vánoční cukroví. Stalo se to předminulý rok, v době, když jsem byl sotva čtyřměsíční koťátko. Panička: Ty a péct cukroví? Bigie: Už buď zticha!

 

 

No prostě jednou jsem se rozhodl, že cukroví upeču. Panička ale kupodivu nechtěla, abych jí pomáhal. Škemral jsem, že bych chtěl pomáhat s pečením. Pak se na mě ale konečně usmálo štěstí. Panička řekla, že musí něco nutně zařídit a svěřila pečení cukroví MĚ! A tak jsem se do toho dal...

 

Našel jsem v časopisech nějaké recepty, sehnal po domě všechny suroviny a pustil se do toho. Jak jsem ale očima ty papíry přejížděl, zjistil jsem, že takové cukrové vůbec nebude dobré! Samý cukr, máslo, mouka a vajíčko! No tak, paničko!

 

Přece nechceš nejedlé cukroví Já si to trochu vylepším! Zrovna třeba tady: KOKOSOVÉ KULIČKY: Plechovka kondenzovaného mléka, mandle, strouhaný kokos - Kondenzovné mléko smícháme s kokosem, uděláme těsto a dáme...

 

A tak dále, no... Jaký kokos? Není tak pravopisná chyba? Asi tam má být losos, no ne? Takže jsem kouknul do mrazáku, jestli tak náááhodou nějaký losos není. A náááhodou tak byl! Tak jsem ho nakrájel na kousky, smíchal s mletým masem a dal vychladnout do ledničky.

 

Potom jsem vzal kočičí granule, z hmoty udělal kuličky a do každé jednu granuli zastrčil. Kuličky jsem vyskládal na talíř a bylo to. To by bylo hotovo! Tak jsem se vrhl do lineckého cukroví. Smíchal jsem tuňákovou konzervu s moukou, trochou vody, kapičkou mléka a špetkou soli, všechno smíchal, nechal zase chvíli vychladit a potom jsem z rozváleného těsta vykrájel vykrajovátkem různé tvary.

 

Potom jsem to upekl. Všechno jsem naskládal do mísy a vrhl se na přípravu Whiskasek. To se smícáh dohromady kapsička Whiskas Supreme kuřecí s kouskem makrely, směs se namačká do formiček a upeče. Víc druhů cukroví už jsem nestihl. Tyto při druhy asi budou stačit, ne?

 

Ale panička stále nešla a ani ostatní páníci ještě nebylo doma a tak jsem si řekl, že ještě něco udělám. Zatím jsem slepil linecké cukroví sardelovou pastou. Potom jsem ještě stihl upěct klobásové perníčky, kočičí pelíšky s hovězím, kuřecí rohlíčky a další masové cukroví. Když jsem cukroví naaranžoval na talíře a do mís, uklidil po sobě všechno, co jsem vytahal se páníci vrátili domů.

 

Já jsem je přivítal se slovy: "No konečně jste tady! Napekl jsem tady spoustu cukroví. to budete koukat..." a vedl jsem je do kuchyně. Panička jako omámená koukala na cukroví. Asi z něj měla velkou radost a překvapilo ji to. Pak se ale na mě zamračila a naštvaně řekla: "Co to má být?!"

 

Odpolvěděl jsem jí, že je to to cukroví, které chtěla. Panička se ale naštvala ještě víc. A já taky. Odešel jsem k počítače a pozval k nám domů Honzíka, Leoška, Ájinku, Alfíčka, Mucíka, Mikeše a Báru, Čikouška, Indiga, Matýska a další kamarády i jejich kočičí rodiny.

 

Přijeli k nám vcelku za chvíli. Odnesl jsem cukroví do stodoly, položil ho na stolek a kolem rozeslavil židle, skoličky a židličky a pustili jsme se do jídla. Cukrovíčko bylo moc dobré, obzvláště mi chutnaly lososové kuličky. Všechno cukroví bylo moc dobré, hezky jsme si s kamarády poklábosili a trochu zanadávali na paničky.

 

Bigouškův závěr: No jo, moje panička je neschopná a nedokáže vůbec ocenit moji několikahodinovou snahu udělat jí radost. Ale ještě ten večer si mě vzala do náruče a mazlila se se mnou. Takže to bylo dobrý. Asi jsem to cukroví neměl dělat z masa, no joooo...

 

Paniččin závěr: V tu dobu jsme ještě na miciny nechodili, tak jsi nemohl kamarádům napsat. Žádné jsi neměl! Ale jinak jsem ráda, že jsi uznal dvoji chybu.

 

Tak vidíte, panička mě zase poučuje. V době kdy jsem byl malý mi toi vadilo. ale už jsem si zvykl, že se ohledně přéběhů někdy neshodujeme. TAK ZATÍM AHOJ!
VÁŠ PEKAŘ A CUKRÁŘ BIGIE

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

~~~

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?