Blbý pták – 3. místo v soutěži „A jak pomáháte zvířatům Vy?“

22. října 2010

Jako malé děti jsme se sestrou trávily mnoho času venku a jednou nás při prohánění po dvoře zaujalo zdlouhavé pípání a šelest křídel. Nejdřív jsme si myslely, že to jsou malá ptáčata, která se učí létat. Jenomže ani po čase nenastalo ticho.

Rozhlížely jsme se a uviděly jsme nad vraty pod střechou domu vrabce, který visel za nohu hlavou dolů a snažil se z posledních sil uletět. Bylo to hrozné vidět ho, jak se trápí. Utíkaly jsme do kůlny pro žebřík, který táta koupil, když se natíraly okapy. Měl bezmála deset metrů. Opřely jsme ho o dům a zatímco já jsem žebřík jistila, sestra se odvážně šplhala nahoru.

 

Vrabčák měl kolem nožky omotaný provázek, kterým splétal hnízdo. Když sestru uviděl, začal sebou házet tak, až se celý do provázku zamotal. V té chvíli přišel táta a začal na sestru křičet, ať okamžitě sleze, že se jí kvůli tomu „blbému ptáku“ může něco stát. Odvětila jsem mu slovy, že každý tvor má právo na život a on by to udělal pro našeho psa také, tak proč ne pro vrabčáka? Když začal mluvit o tom, že v divoké přírodě to tak chodí, že zvíře zemře bez pomoci, o to víc mě utvrdil, že vrabčák se zachránit musí. Provázek je lidský vynález a bez něj by se mu to nestalo! Prostě jsme to za nás za všechny tomu vrabčákovi dlužili.

 

Sestra ho odstřihla a opatrně snášela v dlaních dolů. Ani se nebránil. Možná cítil, že mu chceme pomoci, ale spíše ho přemohlo vyčerpání. Vzaly jsme ho domů. Na střeše musel viset delší dobu, protože jeho nožka byla úplně mrtvá a suchá. Opatrně jsme mu ji odstřihly, protože mu při pohybu překážela. Na pár dní jsme ho umístily do ptačí klece, aby načerpal ztracené síly. Byl to čipera a život s jednou nožkou mu nevadil.

 

Brzy jsme ho vypustily zpět do přírody a bylo nádherné vidět, s jakou radostí zase létá. Jsem si jistá, že ještě dokázal postavit mnoho hnízd, ale na nožku už si dával větší pozor!

 

Třetí místo v soutěži „A jak pomáháte zvířatům Vy?“ s tímto příběhem vyhrála uživatelka Agnesita.

 

GRATULUJEME!

Pedigree

Další vítězné články:

1. místo: Rex a jeho šťastný konec

2. místo: Osud?

3. místo: Blbý pták

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?