Bolí vašeho psa klouby? Kulhá a kňučí při chůzi?

22. října 2016

Ačkoliv byl podzim až doposud spíše teplý a vlídný, nemůžeme očekávat, že tomu tak bude i po zbytek roku. Zima se blíží a nemilosrdné mrazy již brzy zaklepou na dveře. Nejspíš. I kdybyste měli svého psa neustále doma, alespoň na vyvenčení musíte ven a neubráníte jej před plíživým chladem. Co dělat, pokud má váš pes kloubní problémy, bolí ho kosti, stárne a před mrazem ho uchránit nelze?

Lékárna na revma

Ačkoliv granulovaná strava obsahuje většinou k životu vše potřebné, nic nezkazíte přidáním kloubních preparátů k běžné stravě, především jak pes stárne nebo jak se venku ochlazuje. Kloubní preparáty běžně získáte u svého veterináře, cenově se pohybují v podobné relaci jako ty lidské. Obzvláště u starších pejsků je lepší podávat léky na klouby alespoň 2-3 měsíce v kuse, aby se chrupavky měly šanci trochu obnovit a zacelit. U opravdu kvalitních preparátů jsou výsledky patrné již do týdne.

 

Aby psovi nebyla zima

U psů, kteří mají problém s pohybovým aparátem kyčlí a zadních nohou, rozhodně pomůže psí obleček! Klouby zůstanou v teple a sníží se riziko, že se do nich pustí zánět. Oblečky však používejte pouze venku, doma by se pes rychle mohl začít přehřívat. Zprvu musíte psa samozřejmě na obleček zvyknout, nejlépe pomocí pamlsků, aby nepropadal panice, co jste to na něj „ušili.

 

Zmasírujte bolest!

Pokud chcete pro svého mazlíčka vymyslet perfektní vánoční dárek, můžete se zkusit poohlédnout po masážích pro psy. Dnes již existuje také celá řada kurzů, kde vás naučí tu správnou masážní techniku. Pokud jde o léčebný efekt fyzioterapeutický, je lepší svěřit psa do rukou odborníků. Znají správné reflexní body na těle psa, je však důležité, aby pejska cizí dotek příliš nestresoval. Obdobně prospěšnou může být také Dornova metoda.

 

Kde končí legrace

Hlavně u starších pejsků je s příchodem zimy vždy patrnější, že je bolí klouby, ale pokud váš pes začne výrazně kulhat nebo přestane mít chuť k jídlu, nebo dokonce zakňučí, když se mu dotýkáte kloubů, není nač čekat. Riziková skupina jsou také psi trpící nadváhou a velká psí plemena. Rozhodně navštivte svého veterináře. Ať je do jara zase fit!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?